i7 9700KF Sistem Toplama

Bende sinerjiden sipariş vericem. Siz kasayı teslim aldıktan sonra kablo düzeni ilgi alaka nasıldı. Birde aldığınız sistemdeki parçaların kutularının hepsini gönderiyorlar değilmi.
Hocam konularda intel kadar ryzen tarafındada şikayetler mevcut. Her ikiside kusursuz değil zaten. Ama benim kararım intel tabanlı toplamak. Sağol yinede görüşlerin için.
@Shimada Sensei
Hocam konularda intel kadar ryzen tarafındada şikayetler mevcut. Her ikiside kusursuz değil zaten. Ama benim kararım intel tabanlı toplamak. Sağol yinede görüşlerin için.

Son düzenleme:
İlk topladığınız sistem fena değil ancak aynı fiyat bandına 2070 Super, daha iyi bir PSU ve sıvı soğutma eklenebiliyor fiyatta aynı çıkıyor.
ss388.PNG

@stevesm1221 Tavsiyeniz için teşekkürler. Sizin önerdiğiniz sistemdeki değişikliklerde iyi gibi duruyor hocam ama ram de kingston corsair gs skill markalarından biri tercihim. Güç kaynağını belirttiğiniz gibi corsairle değiştirip daha iyi bir işlemci soğutucusu almak olabilir. Peki sizce psu tarafında fspmi yoksa corsair mi daha uzun ömürlü ve sorunsuz işimi görür?

20200303_162653.jpg
20200303_163819.jpg
20200303_163833.jpg
20200307_022204.jpg

Adamlar neredeyse seri üretim boyutunda iş yapıyorlar siparişlerinden ötürü,buna rağmen üç ricam oldu,biri deneme sürümü işletim sistemi yüklendikten sonra driver güncellemesi,diğeri ekran kartının demonte gönderilmesi-normalde kelepçeli gönderiyorlarmış-, üçüncüsü ise sıvı soğutma pompa borusunun ramlarin üstünden değil egzoz fanının olduğu taraftan uzatılması idi. Sağ olsunlar üçünü de yaptılar, hatta sıvı soğutma montajı konusunda tariften emin olamamışlar,standart kurulum yaptıktan sonra sıvı soğutma için beni telefon ile arayıp tekrar tarif istediler ve montajı baştan yaptılar. İlgi düzeyleri çok yüksekti. Sadece şuna dikkat etmeni öneririm. Benim aldığım sistem de pahalı bir sistemdi, seninki de ortalama bütçenin üstünde bir sistem olacağa benziyor. Ben şunu yapmadım hocam ''ben o kadar para verdim,bana öncelik vereceksiniz,yapamadınız mı hala?'' bu tarz memnuniyetsizlikler,adamları sıkboğaz etmeler, aceleye getirmeye çalışmalar falan yapmadım,tavsiyem sende bekle,sabret,adamları daraltma, hele ki şu anda benim aldığım döneme göre kat be at yoğunlukları var,insanlar eve kapandığı için tüm ihtiyaçlarını e-ticaret firmalarından karşılıyor ve gerek online eğitim gerekse evden çalışmak zorunda olan insanlardan ötürü sipariş sayıları dehşet-ül vahşet seviyesine ulaşmış durumda şu an. O yüzden eğer hakikaten sabırsızsan,acelen varsa,heyecanına yenik düşeceksen falan,şu dönemde sadece Sinerji değil hiçbir e-ticaret firmasına bulaşma. Nereden biliyorsun bu kadar detayı diyeceksin. Bende bir e-ticaret çalışanıyım, hem de Sinerji'nin rakiplerinden bir tanesi. :) Ama iyi ki Sinerji'den almışım.

Tabii ki Corsair daha sağlam ve iyi markadır. Artı olarak tam modüler yapıya sahip.
RAM çok sıkıntı değil diğer markalarla arasında 100-200TL fark bile yoktur, değiştirebilirsiniz.
Soğutucu olarak kesinlikle benim önerdiğimi koymanızı öneririm o işlemcinin hakkı sıvı soğutma.

Bende sinerjiden sipariş vericem. Siz kasayı teslim aldıktan sonra kablo düzeni ilgi alaka nasıldı. Birde aldığınız sistemdeki parçaların kutularının hepsini gönderiyorlar değilmi.
@Shimada Sensei
@Shimada Sensei

Ekran kartını ayırdığım bütçe 4500 4700 arası o fiyatlara çıkmak hocam. Kaldıkı ROG STRIX modelleri kafama daha çok yatıyor. 2060 Super'de işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum.
Bu arada bir iki şey daha sormak istiyorum. Aslında ilk tercihim inventus üzerinden toplamaktı fakat hem istediğim model kasanın olmaması hem de sistemin 500 TL kadar bir ucuz fiyatla oluştuğunu gördüm. Sinerjiden sorun yaşar mıyım sinerjiden alışveriş yapan varsa bilgi verebilir mi? Bir de 10. Nesil işlemcileri beklemeli miyim?

Hocam beni sayısız internet alışverişimde memnun bırakan 2 site oldu. Birincisi İncehesap, ikincisi sinerjiydi. Gerek paketleme, gerek satış sonrası destekleri vs. vs.

@Cellat006 Tekrardan teşekkür ederim. Bilgi ve görselleri paylaştığınız için.Görsellerde görüldüğü kadarıyla kablo düzeni gayet iyi görünüyor. Ekstra ufak tefek isteklerim olabilir sizin soğutucu örneğinde vermiş olduğunuz gibi onun dışında sık boğaz etmem zaten fakat sipariş öncesinde olduğu gibi sonrasında da ilgi alaka satış sonrası hizmet beklerim pek tabiki. Virüsün ve mevcut ekonomik durumun yakın zamanda pek normale döneceğe benzemiyor. O yüzden bir kaç gün içinde sinerjiden sipariş geçicem. Bu arada sistem bileşenlerinin kutuları eksiksiz gönderdilermi birde kasanın kutulanması nasıldı. Çok soru sordum kusura bakmayın fazla ince eleyip sık dokuyanlardanım. :))
@Taha Özdemiir Teşekkür ederim. İşlemci sogutucusunu biraz daha iyi seviyeye çıkarmak adına psu fsp yerine corsair ekleyeyim ozaman. Sizin önerdiğiniz soğutucu iyidir sanırım. Psu için fsp yide çok met eden gördüm ondan fsp sevmiştim ve birde 10 sene garanti verdiği için.

Son düzenleme:
@Cellat006 Tekrardan teşekkür ederim. Bilgi ve görselleri paylaştığınız için.Görsellerde görüldüğü kadarıyla kablo düzeni gayet iyi görünüyor. Ekstra ufak tefek isteklerim olabilir sizin soğutucu örneğinde vermiş olduğunuz gibi onun dışında sık boğaz etmem zaten fakat sipariş öncesinde olduğu gibi sonrasında da ilgi alaka satış sonrası hizmet beklerim pek tabiki. Virüsün ve mevcut ekonomik durumun yakın zamanda pek normale döneceğe benzemiyor. O yüzden bir kaç gün içinde sinerjiden sipariş geçicem. Bu arada sistem bileşenlerinin kutuları eksiksiz gönderdilermi birde kasanın kutulanması nasıldı. Çok soru sordum kusura bakmayın fazla ince eleyip sık dokuyanlardanım. :))
Rica ederim, ben sizinle aynı kafadayız derken ciddiydim :) kendi sistemimi toplarken 1,5-2 ay araştırmıştım.Kutuların her biri en ufak aksesuarına varana kadar eksiksiz gönderiliyor o konuda için kesinlikle rahat olsun. Satış öncesi ilgiden bahsettim zaten, sonrasına da bir örnek vereyim,bu hafta içinde bir değişikliğe karar verdim,benim kasamın yan camı pleksi,kasa için temperli cam aksesuarı var Cooler Master'da fakat Türkiye'de yok normalde,aklıma geldi,aradım Sinerjiyi, sordum dedim bu aksesuarı getirtmek istiyorum,var mı böyle bir hizmetiniz diye, adamlar ona bile direkt yok demedi, söz vermeyelim ama sorduralım önümüzdeki hafta mail atın bu hafta yoğunluğumuz var diye nazikçe erteleyip ilgilenebileceklerini belirttiler.

Bu arada virüs konusunda da ekonomi konusunda da katılıyorum, ama şunu da bir kez daha ekliyeyim, sizinki gibi bir sistem topladıktan sonra benim 2080 Super teklifimi de yabana atmazdım,sonuçta sistemde para ayıracağınız parçalar bellidir,gerekirse diğer parçalardan feragat edip ekran kartına olabildiğince yüklenmek gerektiğine inanıyorum ben. En azından ben öyle yapmıştım. Anakart konusunda aşağıdaki iki model arasında kararsız kalmıştım, anakarttan feragat ettim Z390-E Gaming modeli aldım Hero XI Wifi yerine, artan bütçeyi ekran kartında kullandım,iyi ki kullanmışım. Anakart konusunda belli bir seviye upgrade yapmaya müsait olduğu sürece,bir noktadan fazlası gereksiz olacaktı ama ekran kartı bundan 5 yıl sonrasında da yine oyun ve programların vazgeçilmez parçası olacak ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı