i7 9700KF Sistem Toplama

@Cellat006 Okadar aynı kafayız hocam. Bir o kadar da takıntılım sistemin herhangi bir yerine zarar verecek yanlış tercihte bulunmak istemem. Şimdi sıvı soğutuculara bakıyorum. Bu arada çok merak ettim siz hangi firmada çalışıyosunuz sinerjinin rakibi dediniz. Inventus, itopya bunlardan biri sanırım. 😀
O bende kalsın müsaade edersen ;) sonuçta kamuya açık alandayız, ama sıvı soğutucu konusunda ben seçim yaparken anakart,ekran kartı,sıvı soğutma üçlemesi yapacağım demiştim Asus tarafında, ama sıvı soğutma tarafında çokta tatmin olmadım açıkçası, Asus Rog Strix LC 240 mm modeli i9-9900 kf yi 87-89 arasında tutuyor. O yüzden soğutucuda Asus tarafını tavsiye etmem, deneme imkanım olmadı ama Corsair modellerini çok methediyorlar ve genelde birçok ürünün tanıtım sistemlerinde de kullanıyorlar, stabil ve etkili gibi görünüyor.
@Cellat006 Harbi hocam ne işle uğraşıyorsun?
Bir e-ticaret firmasında teknoloji kategorisinde müşteri temsilcisiyim.Denk gelmişizdir illaki :)
Arkadaşlar herkese merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi i7 9700KF tabanlı bir sistem toplamak niyetindeyim. Sinerji üzerinden kendime göre bir sistem toplayıp sizinle paylaşmak istedim. Fotoğrafı aşağıya paylaşıyorum.

Eki Görüntüle 546325

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bu arada kasa olarak aşağıdaki modeli öneririm, hem daha şık bir mesh yapı bence, hemde temizlemesi daha kolay.Ben geçen hafta kasamın filtrelerini temizlerken fark ettim mesela filtrelerde kıvrımların olmayışının ne kadar kolay bir temizleme imkanı sunduğunu.

Aslında bunu tavsiye ederim de- çünkü onu temizlemek için uğraşmaya da değer- bu pahalı olabilir bütçeye göre.

Son düzenleme:
@Cellat006 Bende sistemde mümkün olduğunca asus bileşeni tercih etmeye özen gösterdim. Fakat iyi yaptıkları var kötü yaptıkları var. Soğutucu tarafında da ya corsair yada cooleer master tercih edicem sanırım. Bu arada çalıştınız yer haklı olarak sizde kalsın tabide madem sinerjinin rakibi konumunda bir firmada çalışıyorsunuz sistemi neden çalıştığınız yerden toplamadınız 😂

@Cellat006 Bende sistemde mümkün olduğunca asus bileşeni tercih etmeye özen gösterdim. Fakat iyi yaptıkları var kötü yaptıkları var. Soğutucu tarafında da ya corsair yada cooleer master tercih edicem sanırım. Bu arada çalıştınız yer haklı olarak sizde kalsın tabide madem sinerjinin rakibi konumunda bir firmada çalışıyorsunuz sistemi neden çalıştığınız yerden toplamadınız 😂
İstediğim anakart bizde kalmamıştı o dönem, Asus'un coronadan dolayı piyasada geri çekilmeye başladığı ilk zamanlardı,bizimde yoğunluğumuz vardı,anakartı başka yerden al diğerlerini bizden al hepsini takip et teknik ekibe teslim et falan uğraşamadım. Direkt normal müşteri statüsüne geçtim :D
@Cellat006
H500'den sonra en iyi hava akışı olan kasa Corsair Icue 220T diye biliyorum, onu tercih edebilir arkadaş.
Hocam 680X Dışında ben Corsair'in kasalarına ısınamadım bir türlü,adamlar oyuncak kutu gibi ve bence çoğunlukla işlevsiz kasa yapıyorlar. Çoğunlukla işlevsiz diyorum çünkü çoğu modeli tekdüze ve ilk kurduğun haline uygun olduğuyla kalıyor. Yükseltme imkanı çok olan kasalar değil bence, O noktada Cooler Master'ı takdir ediyorum ben, alternatifli ve performanslı kasalar üretiyorlar.Ayrıca Cooler Master'ı en çok takdir ettiğim noktalardan bir tanesi de görseli geri plana atmıyor adamlar, dikkat et mesela çoğu model mesh paneldir ama mesh yapıyı rgb fanlarla direkt ışıklandırıyorlar, Corsair genelde petekli yapılardan ziyade delikli ve rgb ışığı kıran modellemeler yapıyor,hem hava sirkülasyonu anlamında performansa etki ediyor hem de rgb ışığı kırdığı için çirkin bir görüntü oluşturuyor bence. Ya adam akıllı mesh yapıp hava sirkülasyonunun hakkını vereceksin ya da yapmayacaksın bence.

Bu arada kullandığım için söylüyorum MasterCase Pro 5 de harika bir hava akışı sağlıyor, ama tabi şimdiki modellere göre eski İstanbul beyefendilerindendir kendileri,ışıklanıp,süslenme konusunda biraz daha nazlı ve masraflıdır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı