i7 9700KF Sistem Toplama

@Cellat006
Gerçekten çok iyi model RM serisi. Diğer ismii ``ömürlük`` PSU. 30 yıl kullan hala taş gibi çalışır. 10 yıl garantisi var zaten. İleride yüksek bütçeli toplayacağım sistemimde yer edinecek bir PSU. :) Seasonic'te koyabilirim gerçi.

@Cellat006
Gerçekten çok iyi model RM serisi. Diğer ismii ``ömürlük`` PSU. 30 yıl kullan hala taş gibi çalışır. 10 yıl garantisi var zaten. İleride yüksek bütçeli toplayacağım sistemimde yer edinecek bir PSU. :) Seasonic'te koyabilirim gerçi.
Bence Corsair'den şaşmamalısın. 10 Yıl garanti bile iddialarını ortaya koyuyor.

@Cellat006 Kesinlikle aynı kafadayız sizinle o konuda bende emin oldum zaten.😁 Sinerjiden yapıcam alışverişi sizden aldığım olumlu geri dönüşler neticesindede. Sanırım sadece psu corsair ile değiştirip oradan gelen ufak ufak bütçeyle daha iyi bir sogutucu alacağım. Verdiğiniz diğer tavsiyeler içinde teşekkürler ama bütçe maksimum 14000 tl ekran kartını daha iyi alıpta diğer bileşenlerdende seviye olarak kısmak pek tercihim değil. Zaten 2060 superde beni uzun süre götürür diye düşünüyorum. Yine teşekkürler paylaştıklarınız için. :)

Ekran kartını ayırdığım bütçe 4500 4700 arası o fiyatlara çıkmak hocam. Kaldıkı rog strix modelleri kafama daha çok yatıyor. 2060 super de işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum.
Bu arada bir iki şey daha sormak istiyorum. Aslında ilk tercihim inventus üzerinden toplamaktı fakat hem istediğim model kasanın olmaması hemde sistemin 500 tl kadar bir ucuz fiyatla oluştuğunu gördüm. Sinerji den sorun yaşarmıyım sinerjiden alışveriş yapan varsa bilgi verebilirmi. Birde 10 . Nesil işlemcileri beklemelimiyim.
Ben vatandan rtx 2060 süper i 2800 e almıştım bence vatandan indirim bekle.

@Cellat006 Kesinlikle aynı kafadayız sizinle o konuda bende emin oldum zaten.😁 Sinerjiden yapıcam alışverişi sizden aldığım olumlu geri dönüşler neticesindede. Sanırım sadece psu corsair ile değiştirip oradan gelen ufak ufak bütçeyle daha iyi bir sogutucu alacağım. Verdiğiniz diğer tavsiyeler içinde teşekkürler ama bütçe maksimum 14000 tl ekran kartını daha iyi alıpta diğer bileşenlerdende seviye olarak kısmak pek tercihim değil. Zaten 2060 superde beni uzun süre götürür diye düşünüyorum. Yine teşekkürler paylaştıklarınız için. :)
Soğutucu konusunda da mutlaka sıvı soğutucu tavsiye ederim. 9.Nesil İntel cidden çok zor zapt edilebiliyor, hava soğutucu ile işiniz çok zor, ben sıvı soğutucuda bile paranoyak oldum 1,5 ayda dalgalanmalardan dolayı,Fazla güçlü bir seriden bahsediyoruz,ürüne sahip olmadan önce bu söylediklerim deli gibi heyecan uyandıracaktır '' vayy, ne işlemci alacağım '' diye ama, cihazı kullanmaya başladığınızda aman orasına bir şey olmasın, aman burası niye böyle oluyor, o kadar para verdim bir şey olmasın derken kafayı yiyorsunuz. :) Bu kadar aynı kafadaysak demedi demeyin :D

@Cellat006 Okadar aynı kafayız hocam. Bir o kadar da takıntılım sistemin herhangi bir yerine zarar verecek yanlış tercihte bulunmak istemem. Şimdi sıvı soğutuculara bakıyorum. Bu arada çok merak ettim siz hangi firmada çalışıyosunuz sinerjinin rakibi dediniz. Inventus, itopya bunlardan biri sanırım. 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı