i7 9750H çok sıcak çalışıyor

Sir.Mert

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar herkese, işlemcim %15 yük altında olmasına rağmen 80-100 gibi dereceleri görüyor stabil kalmıyor ısısı asla sürekli değişiyor sebebi ne olabilir?

1600463657614.png

1600463670525.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam maalesef i7 9750h çok ısınan bir işlemci, tek yapabileceğiniz termal macun değişimi ve fan temizliği.

%19 ama ne ile meşgul? Herhangi bir oyunda da bu kullanım olabilir. Ve 80 derece üstü normal olur. 90 üstüne çıkmasa daha iyi olur tabii ki.

Termal bakımları ne zaman yapıldı? Marka model nedir? UV denediniz mi?

%19 ama ne ile meşgul? Herhangi bir oyunda da bu kullanım olabilir. Ve 80 derece üstü normal olur. 90 üstüne çıkmasa daha iyi olur tabii ki.

Termal bakımları ne zaman yapıldı? Marka model nedir? UV denediniz mi?

UV ne inanın onu dahi bilmiyorum :D , bakım hiç yapılmadı marka model de Dell g315. sadece Opera ve Epic Games açık.

Eğer yoğun kullanıyorsanız 6 ayda bir değiştirin termal macunları. Hava akışını kontrol edin. Daha da düşüremiyorsanız UV deneyin.

Laptop Dell G315 serisi, yaklaşık 8 aydır kullanıyorum henüz bir bakım yapmadım.
G315 soğutma performansı olarak çok da iyi bir sonuç vermiyor. En azından bunu geçen seneki model hakkında söyleyebilirim. 8 aylık bir kullanım da hem işlemci üzerindeki termal macunu hem de fanları yıpratmıştır. Açmak garantiyi bozmuyorsa açıp bunların bakımlarını yapmak gerekiyor. Garantiyi bozuyorsa ısınma sorunu ile garantiye gönderilmeli. i7-9750H işlemci undervolt uygulanması gereken işlemcilerden bence. Ortalama 90-94 derece olan sıcaklıkları 80 derece altında indirebiliyorsunuz bu şekilde. Sadece bir seçenek olarak sunuyorum. Araştırarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz

UV=Undervolt. İşlemcinin frekansını değiştirmeden, çalıştığı voltajı düşürme işlemi. Bunu yaparken performans kaybı yaşamazsınız. Ama mavi ekran alabilirsiniz. Doğru değeri deneyerek bulduktan sonra sıkıntısız kullanırsınız.

Güç değerleriyle oynamayın. Cihaza zarar verebilirsiniz.

Geri
Yukarı