i7-9750H RTX 2060 performans düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

TuncAydin

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 2666MHz DDR4
Ekran kartı
RTX 2060
İşlemci
i7-9750H
i7-9750H RTX 2060'lı dizüstü bilgisayarımda durduk yere veya benim bilmedigim bir nedenden dolayı performans düşüşü oldu. Valorant'ta 250-300 FPS arasında oynarken bu 150-170 aralığına düştü. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Niye kimse cevap vermiyor😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis belki güncelleme sonrası pil durumunu performans yerine dengeliye almış olabilir veya ekran kartının performans yazılımı oluyor genelde, oradan bazı ayarlar değişmiş olabilir. Ve bir ihtimal da Laptobun iç temizliği ile ilgili. İsterseniz bir bakım yapın, az çok etki edecektir.

Reis belki güncelleme sonrası pil durumunu performans yerine dengeliye almış olabilir veya ekran kartının performans yazılımı oluyor genelde, oradan bazı ayarlar değişmiş olabilir. Ve bir ihtimal da laptopun iç temizliği ile ilgili. İsterseniz bir bakım yapın, az çok etki edecektir.

Bilgisayar Nihai Performans modunda, ekran kartı performans yazılımı dediğin şeye bir bakacağım. Laptobun içinde toz var onu biliyorum ama bu bir günde 100 FPS'lik bir düşüşe neden olur mu?

Bilgisayar Nihai Performans modunda, ekran kartı performans yazılımı dediğin şeye bir bakacağım. Laptobun içinde toz var onu biliyorum ama bu bir günde 100 FPS'lik bir düşüşe neden olur mu?
Bir gün değildir hocam, o birike birike şimdiye patlamış olabilir. Cihazınız maşallah iyi, bakımını yapın. Düşük aldığınız performans bile çoğu cihazdan iyi onu diyeyim yani. O nihai performans modundan çıkarıp yeniden başlatın ve nihai performansa yeniden alın ama nihai performansın alt başlıkları var onlara da dikkat edin, misal ekran kartı tam performans veya normal olabiliyor nihai olsa bile, yani o nihai performansın alt başlıklarına da dikkat edin eğer bakım ve performans yazılımı ise yaramazsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı