i7-9750H undervolt

Marshal12

Hectopat
Daha fazla  
@erengore işlemcimi yeniden undervoltlamak istiyorum. Beni hatırlamışsındır 2 hafta öncesine kadar kronik sorunlu olduğu için 97 dereceye çıkıyor. Undervoltlamak istiyorum ve her zaman ki gibi edp other ve PL2 sorunu devam ediyor sadece sıcaklık düşsün FPS sabit kalsın yeter.

@erengore işlemcimi yeniden undervoltlamak istiyorum. Beni hatırlamışsındır 2 hafta öncesine kadar kronik sorunlu olduğu için 97 dereceye çıkıyor. Undervoltlamak istiyorum ve her zaman ki gibi edp other ve PL2 sorunu devam ediyor sadece sıcaklık düşsün FPS sabit kalsın yeter.
Tamamdır. Eve geçeyim yardımcı olacağım.

Tamam, sağ ol.

Biraz hızlı olabilir mi yarın gideceğimmde çünkü başka şehre.
FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -100 olarak ayarlayın.

Şimdi CPU Core'u seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Core için Offset Voltage'i -100 ayarlayın.

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı da benzer şekilde -80 Offset Voltage olarak ayarlayın. Şimdilik bunları yapın. Sonrasında bana FIVR sekmesini atın.

resim_2021-08-17_162702.png

Sağ en alttaki 3 kutucukdan en alttakini işaretledim yani Save voltages immidently.
Excalibur Control Center ile ThrottleStop sıcaklık değerleri birbirinden farklı
resim_2021-08-17_162922.png

IccMax değerlerini fullemişsiniz tamamdır. Tablonun hemen altında bir kutu var onu tikleyin.

Cache Ratio diye bir kısım var. Onu 8/36 olarak ayarlayın.

FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın. OK'a basın.

TPL ve ThrottleStop Ana Ekranının ekran görüntüsünü atın.
Excalibur Control Center ile ThrottleStop sıcaklık değerleri birbirinden farklıEki Görüntüle 1140767
Evet ama ThrottleStop daha doğru ölçer.

IccMax değerlerini fullemişsiniz tamamdır. Tablonun hemen altında bir kutu var onu tikleyin.

Cache ratio diye bir kısım var. Onu 8/36 olarak ayarlayın.

Fıvr sekmesinde ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın. Ok'a basın.

Tpl ve ThrottleStop ana ekranının ekran görüntüsünü atın.

Evet ama ThrottleStop daha doğru ölçer.

Cache ratio 5 kutucukdada var hangilerini yapayım?

Edit: Ve düzenleyemiyorum...

Geri
Yukarı