i7-9750H undervolt

@erengore hocam yaklaşık 15-20 gün sonra i7-7700HQ için iyi bir termal macun (Grizzly Kranout) almayı düşünüyordum. Bizim şu UV'yi değişim yaptıktan sonra mı yoksa bu hafta sonu da denesek olur mu? En son geçen yaz Cooler Master MasterGel ile ekran kartı ve işlemciye uygulama yapmıştım :)
İstediğiniz zaman yaparız. Yani şimdi bile yardımcı olurum ama Covid oldum sanırım. Biraz iyi değilim. Siz konuyu açtığınızda ben yardımcı olurum her şekilde.

İstediğiniz zaman yaparız. Yani şimdi bile yardımcı olurum ama Covid oldum sanırım. Biraz iyi değilim. Siz konuyu açtığınızda ben yardımcı olurum her şekilde.
Bu hafta sonuna bir deneme yapalım o zaman, teşekkürler :) Bu arada geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşirsiniz 🙏

İstediğiniz zaman yaparız. Yani şimdi bile yardımcı olurum ama COVID oldum sanırım. Biraz iyi değilim. Siz konuyu açtığınızda ben yardımcı olurum her şekilde.

Geçmiş olsun.
resim_2021-08-17_175743.png

Battlefield V değerleri

Kendi ayarlarımı vereyim belki kullanırsınız. Kullandığım ayar maksimum performans için. Ayrıca sıcaklık konusunda Adana'da yaşıyorum :D.

1629212095089.png

1629212105747.png

1629212117675.png

Cinebench R23 sonuçları;

1629212284213.png

Macun değişeli 1 hafta oldu Casper'in kendi servisinde değişti...
Benim de termal macunum geçen hafta serviste değişti. Forza Horizon 4 oyununda oyuna girerken 96 dereceleri görüyordum. Termal macunu dün kendim değiştirdim ve ortalama 20 dakikalık oynadığımda en fazla 84 derece sıcaklık gördüm. Yine de güvenilir ve kaliteli macun alıp yenilenmesi şart.

Bende CPU cache ile CPU Core -125 yaparsam bir şey değişir mi?
Benim de termal macunum geçen hafta serviste değişti. Forza Horizon 4 oyununda oyuna girerken 96 dereceleri görüyordum. Termal macunu dün kendim değiştirdim ve ortalama 20 dakikalık oynadığımda en fazla 84 derece sıcaklık gördüm. Yine de güvenilir ve kaliteli macun alıp yenilenmesi şart.
Yani gidip kendim termal macun alıp mı değiştireyim?

Bende CPU cache ile CPU Core -125 yaparsam bir şey değişir mi?

Yani gidip kendim termal macun alıp mı değiştireyim?

Lenovo Legion Y540 laptop kullanıyorum. Hem Intel 9.nesil serilerinde hem de Lenovo laptoplarda ısınma sorunu olduğu tüm forumlarda çok yaygın olarak konuşuluyor. Ben de ısınma sorunu sebebiyle geçen hafta laptopumu servise gönderdim. Isı standartlarında çalışır durumda olduğunu söyleyip macun değiştirmişler. Servisin kullandığı macunda oyun fark etmeksizin işlemcim 96 dereceyi görüyordu. Dün macunu Cooler Master MasterGel maker ile değiştirdim. Gerek normal şartlarda gerekse oyun oynarken sıcaklıklarım önemli derecede düştü. Laptoplarda rastlanan pumpout etkisine karşın değerlerim şu anlık memnun edici. Kendi yaşadığım sorunlar, @erengore ile denediğimiz ve başarıyla uyguladığımız değerler, sonuç olarak aldığım sıcaklıkları benim konumdan bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı