i7-9750H undervolt

Kendi ayarlarımı vereyim belki kullanırsınız. Kullandığım ayar maksimum performans için. Ayrıca sıcaklık konusunda Adana'da yaşıyorum :D.

Eki Görüntüle 1140876

Eki Görüntüle 1140878

Eki Görüntüle 1140879

Cinebench R23 sonuçları;

Eki Görüntüle 1140881
Adamın direkt macun sorunlu ve tahmin ediyorum dediğiniz ayarları yapınca mavi ekranı yada sistem donmasıbı yiyecek arkadaş.
Macun değişeli 1 hafta oldu Casper'in kendi servisinde değişti...
Kötü macun. Eminim. Böyle olmamalı.

Adamın direkt macun sorunlu ve tahmin ediyorum dediğiniz ayarları yapınca mavi ekranı ya da sistem donmasıbı yiyecek arkadaş.

Kötü macun. Eminim. Böyle olmamalı.

Önerdiğiniz termal macun var mı onu alıp değiştireceğim ama nasıl yapacağım bilmiyorum kasanın içini açıp fanları sökmem mi gerek işlemciye ulaşabilmem için?
Termal macun değişimi yapmıyorlarmış o zaman 1 buçuk yıldır laptop termal macun değişmedi böyle servis mi olur cidden.
Bu arada laptopun içini açarsam garantisi biter mi?

Son düzenleme:
Önerdiğiniz termal macun var mı onu alıp değiştireceğim ama nasıl yapacağım bilmiyorum kasanın içini açıp fanları sökmem mi gerek işlemciye ulaşabilmem için?
Termal macun değişimi yapmıyorlarmış o zaman 1 buçuk yıldır laptop termal macun değişmedi böyle servis mi olur cidden.
Bu arada laptopun içini açarsam garantisi biter mi?

Çoğu marka laptop bileşenlerine zarar verilmediği sürece herhangi bir temizlik, macun değişimi, RAM ekleme gibi olaylarda garantiyi bozmayacaklarını düşünüyorum. Yine de sitesinin destek birimine sorup öğrenebilirsiniz. İnternetten aratarak da aynı soruları soranların cevaplarına bakabilirsiniz. Her ihtimale karşı laptopunuzun macun değişimi, temizliği, bileşen yükseltme gibi videolarını dikkatli olarak izleyip, nerede ne yapacağınızı öğrenip macun değişimine hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

@erengore bu arada teşekkürler 3,7 GHz de çalıştırıyoum normalde 95 derecede çalışır anca undervoltla Max 87 görüyor termal macunu değiştirirsem daha fazla etki görebilir miyim?
@Marshal12 MX-4 alacaksanız Teknobiyotik'ten almaya çalışın. Çoğu yerde Fake'i dolanıyor veya Cooler Master MasterGel Pro gibi modellere yönelin derim.

Teknobiyotik'den alacağım zaten, hem daha ucuz hemde daha güvenilir gibi duruyor.

@erengore bu arada teşekkürler 3,7 GHz de çalıştırıyoum normalde 95 derecede çalışır anca undervoltla Max 87 görüyor termal macunu değiştirirsem daha fazla etki görebilir miyim?

Teknobiyotik'den alacağım zaten, hem daha ucuz hemde daha güvenilir gibi duruyor.
Evet görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı