i7 9750H undervolt

İnflames1231

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar G770 kullanıyorum. GTX 10503GB i7 9750H işlemci 8 GB RAM sbu işlemi gördüm. Forumda ve performansı olumlu etkilediğini okudum sizce yapmalı mıyım yoksa yapmamılı mıyım? Ayrıca nasıl yaparım? Garanti dışı kalıyor mu bir de?

Oyunlarda grafik kalitesini düşürerek oynarsan bence sorunun kalmaz. İşlemcin ekran kartından daha güçlü çünkü. Ben olsam undervolt yapmazdım garanti dışı bırakabilir frekanslarıyla oynaman.

Oyunlarda grafik kalitesini düşürerek oynarsan bence sorunun kalmaz. İşlemcin ekran kartından daha güçlü çünkü. Ben olsam undervolt yapmazdım garanti dışı bırakabilir frekanslarıyla oynaman.

Bazı yerlerde performansı olumlu etkilediğini ve sıcaklığı düşürdüğünü duyduğum için yapmak istiyorum aslınca çok ısınıyor

Sıcaklık değerleri hakkında detay verebilir misiniz? Hangi oyunlarda hangi ayarlarda CPU, GPU kullanım yüzdelikleri ve frekansları, FPS değerleri nedir? Size yüksek gelen sıcaklık değeri aslında bu işlemci için normal çalışma standartları olabilir.

Bunu oyun esnasında MSI Afterburner programı ile izleyebilirsiniz. Program kurulum rehberi: MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Tamam bir oyunda test edip atacağım ancak dün gece heavy rain oynarken normalde işlemci 80 derecenin üstüne çıkmazken ilk kez 90'ı gördüm şu ana kadar hiçbir oyunda 90 derece olmamıştı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı