i7 9750H ve RTX 2060 sıcaklık farkı

ChelseaKazami

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Fotoğraflara bakabilirsiniz. İşlemcim gerçekten çok ısınıyor. En basit oyunlarda, LoL'de, Valorant'ta, boştayken falan gerçekten çok ısınıyor. Fanlar Acer'in, otomatik çalışıyor. Fanlarda sorun yok gibi duruyor. Fanları arttırsam bile işlemci sıcaklığım düşmüyor. Güç ayarlarından işlemciyi %99 yapınca en azından 80'e geriliyor ama gözle görülür bir FPS kaybı yaşıyorum rekabetçi oyunlarda. Gerçekten ne yapacağım bilmiyorum. Fikri olan var mı?
Sistemim: Intel i7 9750H - RTX 2060 -16 GB RAM - Intel UHD Graphics 630.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl olacak o hocam, oyunlarda mı deneyeceğim?

Öncelikle değerler "+" değil "-" olacak belirtmek istedim bazı kullanıcılar undervolt yapayım derken voltajı arttırıyor.

Mesela -125 Core ve cache için ayarladın işlemciye yüklenecek bir benchmark başlat (ben Cinebench kullanıyorum) mavi ekran yersen değeri arttır -120 yap mavi ekran gelmezse biraz daha azalt -130 yap böyle böyle deneyerek bulacaksın.

Benimkinin değerleri Core -141.6mv cache -141.6mv.

Hocam bakım yaptırdım. Sürekli değil oyunlarda 95lere çıkıyor işte. Normal mi?
Hocam yani en boş oyunda bile 95 derece göstermesi normal mi diyorsunuz frekansını arttırabildildiği için? Yani 95-6lar normal mi size göre de? Bundan rahatsız oluyor isek mi UV yapıyoruz max çıkabileceği yeri elimizle ayarlayarak?

Evet test edin ben sorunlu olduğunu sanmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…