i7 -9750H ve RTX 2060 CS:GO Düşük FPS Sorunu

2060 masaüstü versiyonu kullanıyorum, BFV için nvidia optimizasyonuyla fps sorunu yaşıyordum ben de, çözüm olarak internetten ayarlara baktım 100-140 fps alıyorum şuan ultrada, rtx açık halde. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum sorunun nvidia ve oyun içi ayarları detaylı gözden geçirebilir misiniz?

Hocam sorun düşük ayarlarda oynamanız. Düşük ayarlarda ve düşük çözünürlükte oynadığınız için ekran kartına yeteri kadar yük binmiyor, bir de 1920x1080'de deneyin.

2060 masaüstü versiyonu kullanıyorum, BFV için nvidia optimizasyonuyla fps sorunu yaşıyordum ben de, çözüm olarak internetten ayarlara baktım 100-140 fps alıyorum şuan ultrada, rtx açık halde. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum sorunun nvidia ve oyun içi ayarları detaylı gözden geçirebilir misiniz?
Uzun süredir her türlü sistemde cs go oynadım ayarlarım her zaman aynıydı hiç değiştirmedim ve nvidia ayarlarımı da kendim performansa göre ayarlıyorum. Öyle bir sıkıntım oldugunu düşünmüyorum.
Hocam sorun düşük ayarlarda oynamanız. Düşük ayarlarda ve düşük çözünürlükte oynadığınız için ekran kartına yeteri kadar yük binmiyor, bir de 1920x1080'de deneyin.
4:3 1290x980 alıştığım için oynuyorum değiştiremem ama bu biraz saçma değil mi?
Mobil işlemcilerde tek çekirdek performansı desktop işlemciler kadar iyi değil. Düşük çözünürlük düşük ayarlarda oynuyorsun yük tamamen işlemcide düşük FPS alman normal. Başka bir ihtimal işlemciye yüklenip ısıttığın için throttlestop yaşaman.
peki yapabileceğim her hangi bir şey var mı?

Uzun süredir her türlü sistemde cs go oynadım ayarlarım her zaman aynıydı hiç değiştirmedim ve nvidia ayarlarımı da kendim performansa göre ayarlıyorum. Öyle bir sıkıntım oldugunu düşünmüyorum.

4:3 1290x980 alıştığım için oynuyorum değiştiremem ama bu biraz saçma değil mi?

peki yapabileceğim her hangi bir şey var mı?
Aynı sorun Ryzen işlemcilerde de var ayar düşürdükçe FPS düşüyor tek çekirdekten dolayı. Intel XTU indirip benchmark testi yapıp throttlestop yaşıyor musun işlemci kaç derece oluyor kontrol et.

Hocam laptopların mantığı biraz farklı işliyor. Bende de Dell 7567 model laptop var. Donanım olarak i7 7700HQ ve 1050TI var. Başlarda ben de düşük fps alıyordum(Görüntü ayarlarım sizinkiyle aynı). Meğerse düşük ayarlarda oynadığım için cpu ve gpu kendisini yormuyormuş. Daha sonra güç ayarlarından cpu ve gpu kullanımını arttıran modları etkinleştirdim. Bu şekilde sorunumu çözdüm. 150-250 fps arası oynuyorum.

Monster Tulpar T7 v19.4 modeline sahibim yaklaşık bir buçuk aydır. Bu dönem içinde hiçbir oyunda sıkıntı yaşamazken Counter-Strike: Global Offensive'de 4:3 1280x960 çözünürlükte her şey very lowdayken 144 FPS bile alamamam normal bir şey mi? Ne yapmam gerekir düşüncelerini bekliyorum.
Maksimum çözünürlük bu değildir sanırım. Çözünürlüğü arttır. İşlemciye yük bindiriyorsun. Havalar sıcak, üstelik laptop kullanıyorsun. Isındığı için işlemci hızını düşüreceği için tam performans alamıyor olabilirsin. Grafikleri yükselt, çözünürlüğü arttır yüksek FPS için.

@Unavailableuser arkadaşımız olayı özetlemiş ve sorunun bundan kaynaklı olduğuna inanıyorum.
Aynı zamanda bende Rtx2060'lı bir sisteme sahibim 4:3 1024x768 low çözünürlükte cs:go oynuyorum. Bu şekil düşük çözünürlüklere çektiğinizde ekran kartı min. düzeyde etkili oluyor geriye kalan yük işlemciye biniyor. Örneğin 2600x işlemciyi 3.6GHz'de ve 4GHz'de ayrı ayrı denedim fark olduğu kanısına vardım. Böyle bir imkanınız varsa sizde deneyip fark olup olmayacağını görebilirsiniz.

Hocam laptopların mantığı biraz farklı işliyor. Bende de Dell 7567 model laptop var. Donanım olarak i7 7700HQ ve 1050TI var. Başlarda ben de düşük fps alıyordum(Görüntü ayarlarım sizinkiyle aynı). Meğerse düşük ayarlarda oynadığım için cpu ve gpu kendisini yormuyormuş. Daha sonra güç ayarlarından cpu ve gpu kullanımını arttıran modları etkinleştirdim. Bu şekilde sorunumu çözdüm. 150-250 fps arası oynuyorum.
Bunun nasıl yapıldığından bahsedermisin?
@Unavailableuser arkadaşımız olayı özetlemiş ve sorunun bundan kaynaklı olduğuna inanıyorum.
Aynı zamanda bende Rtx2060'lı bir sisteme sahibim 4:3 1024x768 low çözünürlükte cs:go oynuyorum. Bu şekil düşük çözünürlüklere çektiğinizde ekran kartı min. düzeyde etkili oluyor geriye kalan yük işlemciye biniyor. Örneğin 2600x işlemciyi 3.6GHz'de ve 4GHz'de ayrı ayrı denedim fark olduğu kanısına vardım. Böyle bir imkanınız varsa sizde deneyip fark olup olmayacağını görebilirsiniz.
Ekran çözünürlüğümü değiştirmeyi hiç istemyiorum 4:3 olarak yaklaşık 3-4 yıldır oynuyorum 144 hertz 24'' bi ekran alıp düzenli oynamak istiyordum ama şu durumdan sonra vazgeçtim gibi.

Bunun nasıl yapıldığından bahsedermisin?

Merhaba, öncelikle işlemciniz throttlestop yapıyor mu onu öğrenin. Throttlestop olayını, işlemcinin sıcaklığı arttıkça kullanımını düşürerek kendini korumaya çalışması olarak özetleyebiliriz. Eğer yapmıyorsa güç ayarlarından tam performans moduna alın ve oradaki seçeneklerden CPU ve GPU kullanımının yüzdesini arttırın. Ancak bu durumda bilgisayarınızın ısınma sorunu olabilir. MSI Afterburner programıyla oyun içindeki görüntüsünü atabilirseniz daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı