i7 -9750H ve RTX 2060 CS:GO Düşük FPS Sorunu

Merhaba, öncelikle işlemciniz throttlestop yapıyor mu onu öğrenin. Throttlestop olayını, işlemcinin sıcaklığı arttıkça kullanımını düşürerek kendini korumaya çalışması olarak özetleyebiliriz. Eğer yapmıyorsa güç ayarlarından tam performans moduna alın ve oradaki seçeneklerden CPU ve GPU kullanımının yüzdesini arttırın. Ancak bu durumda bilgisayarınızın ısınma sorunu olabilir. MSI Afterburner programıyla oyun içindeki görüntüsünü atabilirseniz daha iyi olur.
MSI Afterburner ile ekran görüntüsünü şu an atamam ama sizin mesajınızı cevaplayıp yakında paylaşırım yardımınız için teşekkürler.

Yapmanız gereken oynadığınız ayarlarda, oyun içi değerleri MSI Afterburner aracılığı ile bizimle paylaşmanız. Yeteri kadar bilgi olmaz ise elimizde, bilmece gibi o mu bu mu diye dener dururuz. Yanlış anlamayın yardım etmek istediğimden durumu özetledim çünkü olası sebepler çok fazla.

Merhaba, öncelikle işlemciniz throttlestop yapıyor mu onu öğrenin. Throttlestop olayını, işlemcinin sıcaklığı arttıkça kullanımını düşürerek kendini korumaya çalışması olarak özetleyebiliriz. Eğer yapmıyorsa güç ayarlarından tam performans moduna alın ve oradaki seçeneklerden CPU ve GPU kullanımının yüzdesini arttırın. Ancak bu durumda bilgisayarınızın ısınma sorunu olabilir. MSI Afterburner programıyla oyun içindeki görüntüsünü atabilirseniz daha iyi olur.
Bu benim kendi ayarlarımda aldığım fps:
4e3.jpg

Bu 1080p her şey low:
169düşük ayar.jpg

Bu da full ayarlar 1080p:
169.jpg

Yapmanız gereken oynadığınız ayarlarda, oyun içi değerleri MSI Afterburner aracılığı ile bizimle paylaşmanız. Yeteri kadar bilgi olmaz ise elimizde, bilmece gibi o mu bu mu diye dener dururuz. Yanlış anlamayın yardım etmek istediğimden durumu özetledim çünkü olası sebepler çok fazla.
Hocam paylaştım bir bakabilir misiniz?

Bütün ayarlarda GPU kullanımı aşırı düşük, en üst grafiğe almanıza rağmen durum böyle. Bence DDU ile GPU sürücülerinize temiz kurulum yapın her şeyden önce, bir de oyun sırasında CPU MHZ kontrol eder misiniz? 9750H %65 civarı bana fazla gibi geldi çünkü.

1. Public serverlarda oynuyorsun kalabalıktan dolayı fpsnin öyle olması çok normal.
2. İşlemci sıcaklığı 79 derece çok fazla. Laptop soğutucusu kullanmayı denedin mi?
Public server olmasına rağmen çok kalabalık değil ve ayrıca gerçekten rtx 2060 ve i7 9750h nin performansı bu kadar mı ben bunu merak ediyorum rekabetçi değerlerim de aynı aslında.
-Soğutucu kullanıyorum, yaz aylarının etkisi olabilir.

Public server olmasına rağmen çok kalabalık değil ve ayrıca gerçekten rtx 2060 ve i7 9750h nin performansı bu kadar mı ben bunu merak ediyorum rekabetçi değerlerim de aynı aslında.
-Soğutucu kullanıyorum, yaz aylarının etkisi olabilir.
Hocam ekran kartını pek dikkate alma grafikleri artırmadığın müddetçe 1050 Ti taksan bile FPS bu değerlerde olacaktır. CS direkt işlemci odaklı bir oyun.
Elinde bulunan işlemcinin eş muadili i5 8400 (desktop versiyonu) ve ısınıyor 79 derece işlemci mi olur. Garantisi bitmişse laptopun alt kapağını aç işlemciyle direk temas halinde olsun soğutucu. Soğutucun da kaliteli bir şey değil ise Zalman'ın ürünlerini tercih edebilirsin. Ben de vardı bir tane klima gibiydi soğuk hava üflüyordu bildiğin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartını pek dikkate alma grafikleri artırmadığın müddetçe 1050Ti taksan bile fps bu değerlerde olacaktır. CS direk işlemci odaklı bir oyun.
Elinde bulunan işlemcinin eş muadili i5 8400 (desktop versiyonu) ve ısınıyor 79 derece işlemci mi olur. Garantisi bitmişse laptopun alt kapağını aç işlemciyle direk temas halinde olsun soğutucu. Soğutucun da kaliteli birşey değil ise Zalman'ın ürünlerini tercih edebilirsin. Bende vardı bir tane klima gibiydi soğuk hava üflüyordu bildiğin.
Laptop 1 buçuk aylık ne yapmamı önerirsin? Ve geçen hafta termal macununu yenilediler servise göndermem gerekmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı