i9 10900K RTX 3070 sisteme güncel macOS kurulur mu?

ersincaki

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Güncel App Store uygulama ve oyunlarını indirip kurmak ve oyunları oynamak için Windows 11 sistemime en güncel macOS sistemini kurabilir miyim? Kurabilirsem bunu nasıl yapabilirim? Ayrıca işim bitince kapat aç yaparak tekrar Windows'a dönebilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar sistemim:

ASUS ROG Maximus XII Extreme LGA1200 soket Intel Z490 anakart.
Corsair 32 GB (2x16 GB) dominator Platinum RGB siyah 4000MHz CL19 Dual kit RAM.
Intel Core i9 10900K 3.7GHz 20 MB önbellek 10 çekirdek 1200 işlemci.
Samsung 2TB 980 Pro PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD (7000 MB okuma / 5100 MB yazma)
Corsair iCUE H150i RGB Pro XT 360mm işlemci sıvı soğutucu.
Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
Corsair HX1200 1200W 80+ Platinum Full modüler 135mm fanlı PSU.

Bir de şöyle bir video buldum. Güncel video. Bunları uygulasam doğru işlemi yapmış oluyor muyum?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventura macOS sürümüdür. Ekran kartın ( RTX 3070 ) uyumsuz. İşlemcinin ( i9 10900K ) grafik birimi, yani UHD 630 macOS Ventura ile uyumludur. AMD olması gerekmiyor ama AMD kartların bazıları uyumludur.

Ventura macOS sürümüdür. Ekran kartın ( RTX 3070 ) uyumsuz. İşlemcinin ( i9 10900K ) grafik birimi, yani UHD 630 macOS Ventura ile uyumludur. AMD olması gerekmiyor ama AMD kartların bazıları uyumludur.
Ventura ile güncel mac os sürümü mü kurulmuş oluyor? Yani demek istediğim App Store kullanabilecek miyim? Oyunlar ve uygulamalar Ventura denilen versiyonu destekleyecek mi? Bilmediğimden bukadar meşgul ediyorum kusura bakma.

Ventura şu anlık en sonuncu macOS sürümü. Oyun oynayan biriysen macOS kurmanı tavsiye etmem. Evet, oynayacağın oyunların ve uygulamaların macOS desteği varsa destekleyecek.

Ventura şu anlık en sonuncu macOS sürümü. Oyun oynayan biriysen macOS kurmanı tavsiye etmem. Evet, oynayacağın oyunların ve uygulamaların macOS desteği varsa destekleyecek.
Oyunları harici kurmayacam sadece App Store üzerinde bulunan App Store özel oyunlar var veya apple arcade oyunları var. Onlara erişmek için soruyorum. Yoksa işletim sisteminin kendiyle pek alakam yok. Windows zaten bana yetiyor.

App Store üzerinde bulunan her program zaten macOS'e yüklenebilir. Ancak sen Ventura kuracaksın, bunun için konuşuyorum. Yoksa çok eski bir macOS ( eski adı OS X ) sürümünde her programı App Store üzerinden kuramazsın. Çünkü desteği bitmiştir.

App Store üzerinde bulunan her program zaten macOS'e yüklenebilir. Ancak sen Ventura kuracaksın, bunun için konuşuyorum. Yoksa çok eski bir macOS ( eski adı OS X ) sürümünde her programı App Store üzerinden kuramazsın. Çünkü desteği bitmiştir.
Tamamdır. Birde son olarak bana hangi dosyalar gerekli bilmiyorum. Konu başında paylaştığım videoda Ventura indirme linki yok. Sadece EFI dosyası paylaşmış o da benim işlemcime göre değil. ben Comet Leake işlemcideyim videoda Coffee Leake sanırsam paylaşılmış. Bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.

Bu imaj. Bunu indirip BalenaEtcher yardımıyla en az 16 GB bir USB belleğe bu imajı yazdır. EFI'yi düzenleyip atarım denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı