Çözüldü i9 11900K sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
O zaman darboğaz ihtimalini ön plana almamız lazım.

Diskten olsa illaki belirtirdim.
İçinizde kalmasın istiyorsanız HD Tune Pro ile test yapabilirsiniz. Ama "Quick Scan" kapalı olacak.
O işlemciyle ekran kartı nasıl uyumlu çalışabiliyorlar, çok şaşırdım.
Her neyse konu bu değil.

Sistemde OC işlemi var mı?
Varsa kaldırın.

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası genel olarak OC işlemi ile ilişkilendirilen bir hata.
Hayır hiç bir şekilde OC işlemi kullanmıyorum.
O işlemciyle ekran kartı nasıl uyumlu çalışabiliyorlar, çok şaşırdım.
Her neyse konu bu değil.

Sistemde OC işlemi var mı?
Varsa kaldırın.

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası genel olarak OC işlemi ile ilişkilendirilen bir hata.
Diskten olabilir mi acaba?

O zaman darboğaz ihtimalini ön plana almamız lazım.

Diskten olsa illaki belirtirdim.
İçinizde kalmasın istiyorsanız HD Tune Pro ile test yapabilirsiniz. Ama "Quick Scan" kapalı olacak.
Anlıyorum, HG Tune Pro ile bir rehber var mıdır acaba?
XMP kapatınca gene hata veriyor mu? Ayrıca işlemci sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi?
İşlemci sıcakları gayet normal, XMP nedir? Bu tür işleri çok anlamıyorum, kusura bakmayın.

Anlıyorum, HG Tune Pro ile bir rehber var mıdır acaba?

İşlemci sıcakları gayet normal, XMP nedir? Bu tür işleri çok anlamıyorum, kusura bakmayın.
RAM'leriniz destekliyorsa , üst hızlarda çalışmasını sağlayan bir tür BIOS ayarı. BIOS üzerinden açılıp kapatılabiliyor. Mesela RAM'leriniz 2133MHz olarak gelir, 3200 MHz destekli profili var ise siz BIOS üzerinden XMP(eXtreme Memory Profile) ayarını açarak 3200 MHz olan profile erişim sağlayabiliyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı