i9-11900KF ve RTX 3090 sistem vs i5-13400F ve RTX 4070 Ti sistem

dogukanclk98

Femtopat
Daha fazla  

Kararsız kaldım yayıncılık için kusursuz bir PC arıyorum. Tavsiyelerinize güveniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknobiyotik olan daha iyi. Daha güncel bir sistem.
Bu yani :)
Hocam cevap için çok teşekkürler birde sorum.olacak rtx 4070’ti beni ne kadar götürür
Ben uzun vade istiyorum uzun vadede playstation’mu iyidir yoksa bu sistemmi

Hocam cevap için çok teşekkürler birde sorum.olacak rtx 4070’ti beni ne kadar götürür
Ben uzun vade istiyorum uzun vadede playstation’mu iyidir yoksa bu sistemmi
Bu sistem daha iyidir. Uzun süre idare eder. 9 sene önce çıkmış GTX 980 bile hala kullanılır. Tabi alınmaz orası ayrı yanlış anlaşılmasın.

Öncelikle merhabalar, sistemi işlemci ve grafik işlemci şeklinde kıyaslama yaptım.
işlemci olarak performanslar arası fark yok.
Genel anlamda grafik işlemci olarak ise ikinci sistemde açık ara daha iyi durumdadır. Hangi oyunları programları kullanacağınızı söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.
Önerdiğiniz ikinci sistemde ise birçok tanımadık marka gördüm bu kadar para verdiğiniz sistemde bu tarz üreticileri ve anakartı almak ne kadar mantıklı bilemedim. Az çok aynı para değerlerinde daha güzel şeyler bulunabilir diye düşünüyorum.
1680189763931.png

Öncelikle merhabalar, sistemi işlemci ve grafik işlemci şeklinde kıyaslama yaptım.
işlemci olarak performanslar arası fark yok.
Genel anlamda grafik işlemci olarak ise ikinci sistemde açık ara daha iyi durumdadır. Hangi oyunları programları kullanacağınızı söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.
Önerdiğiniz ikinci sistemde ise birçok tanımadık marka gördüm bu kadar para verdiğiniz sistemde bu tarz üreticileri ve anakartı almak ne kadar mantıklı bilemedim. Az çok aynı para değerlerinde daha güzel şeyler bulunabilir diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 1720594
Hocam ben bunda aklına gelebilecek en ağır oyunları oynayacağım birde yayıncılık için

Tabiki de yeni teknolojiyi tercih etmeniz mantıklı olacaktır. 4070Ti sistem çok daha mantıklı. Sizi uzun süre götürür üstünde DLSS 3.0 var yani kullanım sürenizi uzatacaktır ciddi manada.

Hocam ben bunda aklına gelebilecek en ağır oyunları oynayacağım birde yayıncılık için
bana kalırsa bilgisayar konusunda bir konu açarsanız orada parçaları daha sağlam koyabilecek aynı fiyatta bir sistem dizebilirler. Giriş seviye anakartlara böyle sistemler yüklemek uzun süreçte verimli olmaz diye düşünüyorum.

Öncelikle merhaba, sistemi işlemci ve grafik işlemci şeklinde kıyaslama yaptım.
İşlemci olarak performanslar arası fark yok.
Eki Görüntüle 1720594

Adata ve Galax bilindik markalar ama ASRock markasını hiç duymadım.

Kararsız kaldım yayıncılık için kusursuz bir PC arıyorum. Tavsiyelerinize güveniyorum.

Tabii ki 2. sistem ama anakart ı kesinlikle ama kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim 1277 TL herhalde yanlış hatırlamıyorsam MSI ile degistirebiliyorsunuz 3200 MHz anakart çok eskide kaldı zaten marka ayrı bir garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı