i9-13900K anlık 50 derece yükseliyor

Az önce oyundaydım 80-85Cleri görüyor sıcaklık 13900KS ile. Oyundan atıyor. Yardıma ihtiyacım var sanırım :D

Konu Şubat ayında açılmış ama,

13900K stresste 300w'a kadar güç çekebilir, o kadar ısınması normal kim 300w güç üretse ısınır :D yeri gelir oyunda 60 dan 80e çıkar anlık çok değişken bir işlemci, benim kullandığım 13700k'da öyle. Bir çok incelemesine baktım bu yeni nesil i7 ve i9'un hep böyle. Bu işlemci nesli böyle üretilmiş yapacak bir şey yok.

Tek sağlıklı çözüm Undervolt yapmak.

Konu şubat ayında açılmış ama,

13900k stresste 300W'a kadar güç çekebilir, o kadar ısınması normal kim 300W güç üretse ısınır :D yeri gelir oyunda 60'dan 80e çıkar anlık çok değişken bir işlemci, benim kullandığım 13700K'da öyle. Birçok incelemesine baktım bu yeni nesil i7 ve i9'un hep böyle. Bu işlemci nesli böyle üretilmiş yapacak bir şey yok.

Tek sağlıklı çözüm undervolt yapmak.

AMD ciydim Intel'e geçeyim dedim 5950X 2K sistemdenten 13900KS 4K sisteme geçtim. Nereden geçtim be ya. Undervolt yapamıyorum da Google da bulamadım, uğraşamıyorumda =)

Durumu çözdüm. Undervolt yaptığımda sistem sürekli hata verdi. BIOS'ta CPU Core ratio ve e Core'ların oranlarını 55 ve 22 yaptım şu an performansta sıcaklıkta süper. 65C geçmiyor.

Selam, bende aynı konudan müzdaribim. i9 13900K 4090 Suprim X Z790 Carbon Wi-Fi DDR5 6400 MHz RAM MSI K360 V2 soğutucu var. Stres testine soktuğum gibi 95-98leri görüyor. Hatta bilgisayarcı çağırdım o da denedi yok düşmüyor kesinlikle :) termal yenileyelim yarın falan dedi daha 2 günlük sistem😂 düşeceğini düşünmüyorum. Sizde son durum nedir üstadım?

Link atıyorum 13:32'den itibaren vatamdaşın yaptıklarını uygulayın sonuç muazzam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar , bende aynı konudan müzdaribim. İ9 13900k 4090 suprim x z790 Carbon Wi-Fi ddr5 6400 MHz ram msi k360 v2 soğutucu var. Stres testine soktuğum gibi 95-98 leri görüyor. Hatta bilgisayarcı çağırdım o da denedi yok düşmüyor kesinlikle :) termal yenileyelim yarın falan dedi daha 2 günlük sistem😂 düşeceğini düşünmüyorum. Sizde son durum nedir üstadım?
acaba çözdünüz mü ? çözdüyseniz nasıl. çünki bende aynı konu ile müzdaribim

Geri
Yukarı