i9 13900K sisteme alınacak RTX 4070 Ti / RTX 4080 için marka önerisi

Bütçe
40000

iulgen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
3DS Max üzerinden render almak için i9 13900K DDR5 sistem topladım, ekran kartı alamamıştım. Şimdi RTX 4070 Ti ekran kartlarına bakıyorum. Ekran kartı Blender, Lumion gibi grafik kartı üzerinden render alan programlarda kullanılacağından soğutmasının ve çekirdek hızının önemli olduğunu düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla en iyi ROG STRIX versiyonunda soğutma var. Taksitle alacağım için Word peşin 6 taksit yapan bir tek Amazon'u bulabildim.

ROG STRIX RTX 4070 Ti OC ve OC olmayan versiyon arasında 2500 TL gibi bir fark var. Aynı şey TUF serisinde de var. OC / OC'siz olarak fiyat değişiyor. OC versiyonlardaki çekirdek hızı farkı için 2500/3000TL fark vermeye gerek var mı?

Eski sistemimde ROG STRIX RTX 2060S 8G kullanıyordum. Aldığımdan beri herhangi bir sorun yaşatmadı. Kalite ve garanti bakımından güvenilir başka marka önerilerine açığım. Teşekkürler.

Seçenekler (Fiyat Azalan Şekilde):

Amazon.com.tr

Amazon.com.tr

Amazon.com.tr

Amazon.com.tr

Amazon.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben 3 4 aydır gigabyte gaming oc 4080 kullanıyorum sıcaklık olarak 60 dereceleri çok nadir ya geçiyor ya hiç geçmiyor çoğunlukla 50 ila 58 derecede calisiyor boşta ise 24 30 derecelik sıcaklığı var fanlari çok sessiz 11 tane bakır boru mevcut kart çok serin çalışıyor ben tavsiye ederim

Hocam ben 3 4 aydır gigabyte gaming oc 4080 kullanıyorum sıcaklık olarak 60 dereceleri çok nadir ya geçiyor ya hiç geçmiyor çoğunlukla 50 ila 58 derecede calisiyor boşta ise 24 30 derecelik sıcaklığı var fanlari çok sessiz 11 tane bakır boru mevcut kart çok serin çalışıyor ben tavsiye ederim
Gönül ister tabi ki ama bütçemi fazlasıyla aşıyor.
Gigabyte bakabilirsiniz.
Amazonda 4070ti yok, taksitle alacağım için vade farkı olan sitelerde de kart limitini aşıyor.
En ucuzu neyse onu alın, marka fanboyluğuna gerek yok, listedeki hiçbir kart üzmez.

OC konusuna gelirsek, Render'da hiç, oyunlarda 2-3 FPS anca fark ettiriyor.
Render önemli benim için, teşekkür ederim içim rahatladı bu konuda.
Hem serin calisiyor hem iyi bir urundur. O kadar cikmaya gerek yok.

Bu ürünü inceleyeyim, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı