R7 7700X sisteme RTX 4080 için marka önerisi

Her markanın iyi kötü ürünleri var. ASUS'un Dual serisinde kullanılan diyotların kalitesizliğinin yanında STRIX serisinin üstün kalitesi arasında ciddi farklar var. Kısa vadede hiçbir etkisi yokmuş gibi görünmesine rağmen uzun vadede çok etkisi oluyor. Bunları baz alarak üst segment bir tercih yapabiliyorsanız yapın. Hem ASUS hem MSI hem de Gigabyte anakart ve ekran kartlarını kullanmış ve deneyimlemiş biri olarak kesinlikle alt segment almayın. 2-3 bin fazla verip sağlam bir şey alın. Belirli bir zaman sonrasında bellek sıcaklıklarının artması bobin cızırtılarının ortaya çıkması ve diyot arıza sorunları gibi sorunları görmemek için bir tık fazla harcayabilirsiniz. Tabii bütçemi zorlamak istemiyorum diyorsanız yine tercih edebilirsiniz. Sonuçta arada uçurum bir performans farkı yok. Hatta kimi giriş seviye serilerle üst segmentler arası performans farkı hiç olmuyor. Aradaki tek fark materyal farkı.

Her markanın iyi kötü ürünleri var. ASUS'un Dual serisinde kullanılan diyotların kalitesizliğinin yanında STRIX serisinin üstün kalitesi arasında ciddi farklar var. Kısa vadede hiçbir etkisi yokmuş gibi görünmesine rağmen uzun vadede çok etkisi oluyor. Bunları baz alarak üst segment bir tercih yapabiliyorsanız yapın. Hem ASUS hem MSI hem de Gigabyte anakart ve ekran kartlarını kullanmış ve deneyimlemiş biri olarak kesinlikle alt segment almayın. 2-3 bin fazla verip sağlam bir şey alın. Belirli bir zaman sonrasında bellek sıcaklıklarının artması bobin cızırtılarının ortaya çıkması ve diyot arıza sorunları gibi sorunları görmemek için bir tık fazla harcayabilirsiniz. Tabii bütçemi zorlamak istemiyorum diyorsanız yine tercih edebilirsiniz. Sonuçta arada uçurum bir performans farkı yok. Hatta kimi giriş seviye serilerle üst segmentler arası performans farkı hiç olmuyor. Aradaki tek fark materyal farkı.

Anliyorum. Peki ASUS MSI Gigabyte markalari arasinda tercihiniz nedir RTX 4080 icin. Ve ocli bir ekran karti mi yoksa OC siz mi sizin onerinizi de merak ediyorum.

Anliyorum. Peki ASUS MSI Gigabyte markalari arasinda tercihiniz nedir RTX 4080 icin. Ve ocli bir ekran karti mi yoksa OC siz mi sizin onerinizi de merak ediyorum.

Temel tercihim MSI sonrasında ASUS ROG serisi en son Gigabyte ekran kartları. OC olup olmaması çok önemli değil. Arada çok ciddi fark yaratmıyor.

Teşekkür ediyorum.

Peki sistemimle uyumlu mudur RTX 4080 modelleri.

Bütçeyi zorlamak istemiyorum diyorsanız. Ekte attığım Palit'i değerlendirebilirsiniz. Bellek olarak önceki nesilde Samsung'u kullanıyordu. Memnun kalmıştım RTX 3070 kullanırken.
Bütçe sorun değil diyorsanız ekteki ROG modelini değerlendirebilirsiniz.

Bu arada RTX 4080'lerin güç tüketiminden pek memnun değilim. Isınma sorunları hangi kart olursa olsun 2-3 yıl sonra ortaya çıkacaktır. Sık bakım ihtiyacı doğacaktır.

Teşekkür ediyorum. Bu ekran karti mevcut sistemimle uyumlu mudur acaba? Ilk sayfaya birakmistim PC ozelliklerini.

Bu arada 1080p 75Hz bir monitörüm var. Yeni bir monitor almama gerek var mi bir sure?

Yeni bir monitor almama gerek var mi bir sure?
istersen 720p monitör ile de yıllarca sorunsuz kullanırsın ancak o zaman 4080 almanın anlamı kalmaz.

RTX 4080 dediğimiz kart 4K oyunculuk içindir, şayet 240hz ve üzeri değilse 1080p mantıklı olmayacaktır.

4K yada 2k bir monitör almanı tavsiye ederim.

Teşekkür ediyorum. Bu ekran karti mevcut sistemimle uyumlu mudur acaba? Ilk sayfaya birakmistim PC ozelliklerini.

Bu arada 1080p 75Hz bir monitörüm var. Yeni bir monitor almama gerek var mi bir sure?
Bak dostum yeni monitör şart. Kartı INNO3d al ve kalan parayla da monitör al.

Mevcut bilgisayar parcalarimla uyumlu mu acaba RTX 4080?
Sistem:
Ryzen 7 7700X ile MSI 3 fanli sivi sogutucu.
32 GB RAM 6000MHz.
ASUS TUF Gaming B650M Plus Wi-Fi
850W Power.
NZXT H7 Flow kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı