i9-13900K sisteme PSU ve UPS önerisi

berkkq

Centipat
Daha fazla  
RAM
Trident Z5 6400MHz CL32
İşlemci
i9 13900k
  • GPU: ASUS TUF Gaming 4090 OC Edition.
  • CPU: i9 13900K.
  • RAM: G.Skill Trident Z5 6400MHz CL32.
  • Anakart: MSI MAG Z790 DDR5.
  • Kasa: ASUS GT501.
1 ya da 2 monitor almayı düşünüyorum. İşlemci soğutucusu: Corsair H150i LCD XT. Arkadaşlar böyle bir PC toplayacağım PSU ve UPS önerebilir misiniz fiyat performans olsa güzel olur. Bütçe 5-10 fakat çok güzel bir şey bulabilirsem bütçenin üzerine çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen parçaları olası elektrik arızalarından korumak için UPS almak istiyorsun, bunun için Online UPS alman gerekir ama kaliteli üst düzey bir PSU aldığın sürece UPS'e gerek olmayacaktır koruma için, her türlü korumaya sahip oluyo kaliteli PSU'lar.

• GPU: ASUS TUF Gaming 4090 OC Edition.
  • CPU: i9 13900K.
  • RAM: G.Skill Trident Z5 6400MHz CL32.
  • Anakart: MSI MAG Z790 DDR5.
  • Kasa: ASUS GT501.
1 ya da 2 monitor almayı düşünüyorum. İşlemci soğutucusu: Corsair H150i LCD XT. Arkadaşlar böyle bir PC toplayacağım PSU ve UPS önerebilir misiniz fiyat performans olsa güzel olur. Bütçe 5-10 fakat çok güzel bir şey bulabilirsem bütçenin üzerine çıkabilirim.

Online UPS alman gerekir ama kaliteli üst düzey bir PSU aldığın sürece UPS'e gerek olmayacaktır koruma için, her türlü korumaya sahip oluyo kaliteli PSU'lar.

Bu, pek de doğru bir yaklaşım değil. PSU'larda MOV var tabii lakin varistör kestiği vakit, PSU'da kullanılamaz duruma gelebiliyor ya da elektrik kesintisi sebebiyle veri kaybolmasını sağlayabilen bir PSU mevcut değil.

Bu, pek de doğru bir yaklaşım değil. PSU'larda MOV var tabii lakin varistör kestiği vakit, PSU'da kullanılamaz duruma gelebiliyor ya da elektrik kesintisi sebebiyle veri kaybolmasını sağlayabilen bir PSU mevcut değil.

Veriler için değil de ben sadece parça korumasına yönelik yaklaştım olaya. İşte benim bildiğim en kötü PSU kullanılamaz hale gelebilir ama yine de kendisinden başka parça etkilenmez diye biliyorum.

Veriler için değil de ben sadece parça korumasına yönelik yaklaştım olaya. İşte benim bildiğim en kötü PSU kullanılamaz hale gelebilir ama yine de kendisinden başka parça etkilenmez diye biliyorum.

Ben de fazla bilmiyorum sadece PSU yeterli kalır mı yani 4090 yanarsa onunla beraber ben de yanarım. D

Ben de fazla bilmiyorum sadece PSU yeterli kalır mı yani 4090 yanarsa onunla beraber ben de yanarım. D

Ben zamanında çok almak istedim UPS ama arkadaş aldırtmadı, PSU'n güzel gerekli korumaları var dedi ısrarla. Çok fazla teknik detay bilmiyorum, daha bilgili arkadaşlar var burada, onların dediklerini dikkate alman daha yararına olacaktır.

Yani olasi bir elektrik kesintisinde veya yıldırım çarpmasından ne koruyabilir, ne yapmam gerek, PSU olarak Asus ROG Strix 1000W almam yeterli olur mu?

Ben de ASUS olanı almayı düşünüyordum yeterli olur mu sizce?

Geri
Yukarı