I9-13900K Sıvı Soğutma Önerisi

debr1s

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Intel Core i9-13900K için sıvı soğutma önerisinde bulunabilir misiniz? İlk başta 420mm baktım ama kasa problemi oluyor (Kasayı henüz almadim ). O yüzden 360mm bakıyorum şu an. Önerdiklerinizi değerlendireceğim.

Yani kasayı almadıysanız mümkünse 420mm uyan bir kasa alıp böyle bir sıvı soğutmaya yönelmek daha mantıklı. O işlemci soğumuyor çünkü.

Bende başta öyle baktım ancak uyumlu kasalar çok az ve çok büyük. Ayrıca sıvı soğutucuyu kasanın üst kısmına takmak istiyorum. Çok büyük bir kasa olmadan üst kısmına takabileceğim sıvı soğutucu ve kasa önerirseniz değerlendirmeye açığım hocam.

Sıvı soğutucudan daha önemli bir şey var ise o da ILM'in değişmesi. Istersen 420 MM al gene de soğutamayacaksın, alman gereken şey bu.

Hocam konuya biraz uzak olduğum için soruyorum tam olarak nasil bir etki yaratiyor bu ürün? Anladiğim kadariyla soket yuvasını degiştiriyorsunuz.

Bende başta öyle baktım ancak uyumlu kasalar çok az ve çok büyük. Ayrıca sıvı soğutucuyu kasanın üst kısmına takmak istiyorum. Çok büyük bir kasa olmadan üst kısmına takabileceğim sıvı soğutucu ve kasa önerirseniz değerlendirmeye açığım hocam.

O zaman 360’dan devam hocam. Yukarıda atılan Arctic modeline bakabilirsiniz sağlam soğutucudur. Kasa olarak da LianLi O11, Lancool III veya MSI Velox öneririm. Daha düşük bütçeli bir şey bakıyorsanız CM MasterBox v2 bakabilirsiniz.

Eğer işlemciyi almadıysanız başka bir işlemciye yönelin çünkü o işlemci aşırı verimsiz.

İlla alacağım diyorsanız ısınmayı dert etmeyin çünkü 420mm bile soğutamaz.

İşlemciyi aldım hocam. Ne açidan verimsiz bir işlemci? Açıklar mısınız?

420mm alacağiz yorumlara bakılırsa elinden geldiğince artik :)

O zaman 360’dan devam hocam. Yukarıda atılan Arctic modeline bakabilirsiniz sağlam soğutucudur. Kasa olarak da LianLi O11, Lancool III veya MSI Velox öneririm. Daha düşük bütçeli bir şey bakıyorsanız CM MasterBox v2 bakabilirsiniz.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Ancak yorumlara bakılacak olursa 360mm bu işlemci için yetersiz gibi duruyor. Sizin düşünceleriniz neler?

İşlemciyi aldım hocam. Ne açidan verimsiz bir işlemci? Açıklar mısınız?

420mm alacağiz yorumlara bakılırsa elinden geldiğince artik :)

Verdiği performans ile harcadığı watt değerine bakarsak selefine yani 7950X3D'ye göre çok daha verimsiz oluyor.

Daha kısası 7950X3D aynı performansı çok daha düşük watt değeri ile verebiliyor ve ısınma sorunu yok.

Ha birde aklınızda bulunsun Galahad Trinity Performance 360 konudaki soğutuculardan daha performanslı.

Geri
Yukarı