i9 14900K RTX 4090 sistemde Cyberpunk'tan çıktıktan sonra her oyunda FPS düşüyor

FioraGallagher

Femtopat
Daha fazla  
RAM
gskill-64gb-2x32-trident-z5-rgb-silver-6400mhz
SSD veya HDD modeli
XPG Gammix S70 Blade 2TB 7400/6800
Ekran kartı
MSİ RTX 4090 GAMİNG X TRİO
Anakart
gigabyte-z790-aorus-elite-ax-ice
İşlemci
İntel 14900k
Cyberpunk'ı kapattıktan sonra girdiğim herhangi bir oyunda ya driver hatası veriyor ya da FPS de droplanma yaşıyorum. Reset attıktan sonra düzeliyor. Sizce sebebi ne olabilir? Oyunu Epic Games üzerinden oynuyorum. LoL oynarken 4K da 60FPS'e dahi sabitlesem oyunum da 3 saniye bir droplanma yaşıyorum. Reset attıktan sonra herhangi bir FPS değerinde drop yaşamıyorum. Bir de monitörü HDMI ile kullanıyorum DP porta geçmemi önerir misiniz?

Oyunu kapattıktan sonra görev yöneticisinden çalışan uygulamaları kotrol ettiniz mi? Bazı oyunlar kapatılsa bile kendisi ya da uzantıları arkada çalışmaya devam edebiliyor.

Oyunu kapattıktan sonra görev yöneticisinden çalışan uygulamaları kotrol ettiniz mi? Bazı oyunlar kapatılsa bile kendisi ya da uzantıları arkada çalışmaya devam edebiliyor.
Kontrol ettim arkada herhangi bir uygulama çalışmıyor.

Eski bir driver veya en güncel driveri denediniz mi?
Denedim sorun çözülmedi.

Bu sistemin aynı anda 3 Cyberpunk'ı açıp yüksek FPS'de oynatması lazım hocam zaten :D.

Bu sistemin aynı anda 3 Cyberpunk'ı açıp yüksek FPS'de oynatması lazım hocam zaten :D.
Oynarken sorunum yok 4k ultrada 60-70 arası alıyorum. Oyunu kapattıktan sonra tekrar oyuna girmiyor reset atmadan. Veya herhangi bir oyuna girdiğimde fps anlık 500düşüyor muhtemelen ki drop yiyorum. Normal bir drop değil çünkü lolde 1200fps alıyorum 4k da ama cyberpunkgan sonra girdiğimde 60a sabitlediğimde 40lara 144e sabitlediğimde anlık 100e gidip geliyor.

@FioraGallagher MSI teknik servisine başvurabilirsiniz bence ekran kartında bir problem var. Yazılımsal mı donanımsal mı bilmiyorum.

Cyberpunk oynamadığım sürece hiçbir sorun yok, herhangi bir oyundan ötekine geçsem de sorun yaşamıyorum. Çok garip bir durum. Nedeni Cyberpunk ondan kesinlikle eminim. Testlerde sorun gözükmüyor. Voltajla da oynamadım, RAM'leri 5600e çektim (14900k en stabil 5600MHz de çalışıyor) deneyebileceğim her şeyi denedim. Ağız tadıyla Cyberpunk oynasam bile devamında ağzımın tadı bozuluyor 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı