i9 7940X ve RTX 2080 Ti ile oyunlarda kasma sorunu

ronya2145

Hectopat
Daha fazla  
İntel i9 7940X İşlemci
MSI RTX 2080 Ti Ekran kartı
MSI Pro Gaming carbon ac X299 Ana kart
G.Skill 4x8GB 4133 MHz Ram
Sansung 970 Pro 1TB SSD
Corsair H115i Sıvı soğutucu
Xigmatek 1200W 80+ platinum Güç kaynağı
BenQ XL2546 240 Hz 1ms Ekran
Windows 10 Pro 64 Bit İşletim sistemi

Bu sistem ile PUBG vs oyunlarda ani FPS düşüşlerinin yanı sıra, aynı zaman da kasma sorunu yaşıyorum. En iyi FPSi Ultra ayarlar da alıyorum(80-180 değişken FPS). Grafik ayarlarını düşürdüm zaman, oyun daha da oynanmaz hale geliyor. Önerilerini ve bilgilerini paylaşacak olan arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.

Not: İşlemciye MSI uygulamasıyla otomatik overclok yaptım 4.2 MHz frekansında çalışmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin parçalarını test ettin mi? Bozuk olan bir parça olabilir mi? Hani bu sistemin uçması lazım :D

Umarım driverlar yüklüdür. Genelde böyle sistem alanlar bilgisayardan anlamadığı için driverları da kurmuyorlar. Böyle bir sistemin kasması mümkün değil. Windows Update'leri ve ekran kartı vs. driverları yükleyin. Eğer yüklü ise o zaman sisteminin parçalarında bir sorun olabilir.

İlk mantıklı gelen düşünce benim adıma, OC kapatıp her şeyi default deneyerek oynamanız. Yanlış OC ayarları da sıkıntı çıkarabilir.

Hem darboğaz yapıyor hemde stabil bir OC uygulanmamış olabilir işlemciye. Default ayarlara çekin işlemciyi. Bir de bu şekilde deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı