i9-9700K Radeon 6700 XT için yeterli mi?

Dosya Ekleri

• 12100f karşılaştırma.JPG
    12100f karşılaştırma.JPG
    83,7 KB · Görüntüleme: 20
Tam anlayamadım. genel olarak 12100F işlemci, 9700K işlemciden daha mı güçlü ki bile demişsiniz?
Evet daha güçlü tabii ki. Ancak onun bile kurtarmayacağını söylüyorum. AMD tarafında 3600’de kurtarmıyor. 5600 veya 12400F lazım minimum.

Evet daha güçlü tabii ki. Ancak onun bile kurtarmayacağını söylüyorum. AMD tarafında 3600'de kurtarmıyor. 5600 veya 12400F lazım minimum.

Hangi oyun için bunu söylüyorsunuz? Valorant için mi? Valorant için diyorsanız işlemci ne kadar güçlü olursa o kadar iyi FPS alabiliyorsunuz. Ama 9700K'nın 6700 XT için birçok oyunda yeterli olacağını düşünüyorum.

Hangi oyun için bunu söylüyorsunuz? Valorant için mi? Valorant için diyorsanız işlemci ne kadar güçlü olursa o kadar iyi FPS alabiliyorsunuz. Ama 9700K'nın 6700 XT için birçok oyunda yeterli olacağını düşünüyorum.
Yeterli olduğunu düşünmeniz yeterli olduğunu göstermiyor. Birçok konu da var forumda, bakabilirsiniz.

Yeterli olduğunu düşünmeniz yeterli olduğunu göstermiyor. Birçok konu da var forumda, bakabilirsiniz.

Bu konuda otorite olduğumu iddia etmiyorum zaten. Belirtilen 9700K'nın 6700 XT için bir çok oyunda yeterli olacağını düşünüyorum. Bilindiği gibi bazı oyunlar işlemciyi daha çok kullanır bazı oyunlar ekran kartına yüklenir. Valorant işlemciyi zorlayan bir oyun. Ne kadar güçlü işlemci o kadar yüksek performans. Hatta Valorant oynayacak birisi 6700 XT ile 13700Kf işlemci kullanacak olsa; neden olmasın derim.
Tekrar hatırlatayım, ben bu işin otoritesi değilim, sadece fikrimi beyan ediyorum.

Bu konuda otorite olduğumu iddia etmiyorum zaten. Belirtilen 9700K'nın 6700 XT için bir çok oyunda yeterli olacağını düşünüyorum. Bilindiği gibi bazı oyunlar işlemciyi daha çok kullanır bazı oyunlar ekran kartına yüklenir. Valorant işlemciyi zorlayan bir oyun. Ne kadar güçlü işlemci o kadar yüksek performans. Hatta Valorant oynayacak birisi 6700 XT ile 13700Kf işlemci kullanacak olsa; neden olmasın derim.
Tekrar hatırlatayım, ben bu işin otoritesi değilim, sadece fikrimi beyan ediyorum.
Dediğiniz gibi AAA oyunlarda sorun çıkarır ama bu minimum olur, işlemciye yüklenen oyunlarda ise daha fazla olur. Ben de zaten yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için yazmıştım. Google'dan bir sürü ziyaretçi geliyor ve bu da yanlış bilgiye sebebiyet veriyor. Yoksa dediğiniz doğru.

Geri
Yukarı