Intel i7 9700K yeterli mi?

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhalar dostlar, bu işlemciye sahibim. Bildiğiniz gibi 8 çekirdek ve 8 thread, artık oyunlar main Core yerine thread de kullanmaya başladı ve bu da biraz performansa yansıyor, upgrade olarak 9900k düşünülebilir fakat yine outdate olacak.

Kullanan, ilginenen var mı acaba bu işlemci ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
9. nesil tavsiye etmiyorum, yükseltmek isteseniz yükseltemezsiniz (sonraki nesillere) 10. nesil alın.

Merhalar dostlar, bu işlemciye sahibim. Bildiğiniz gibi 8 çekirdek ve 8 thread, artık oyunlar main Core yerine thread de kullanmaya başladı ve bu da biraz performansa yansıyor, upgrade olarak 9900k düşünülebilir fakat yine outdate olacak.

Kullanan, ilginenen var mı acaba bu işlemci ile?
İlla yükselteceksen DDR5'in eli kulağında. Beklemek en sağlıklısı 9700K hâlâ güçlü bir işlemci.

9. nesil tavsiye etmiyorum, yükseltmek isteseniz yükseltemezsiniz (sonraki nesillere) 10. nesil alın.

Hocam aslında geçmem için mobo değiştirmem gerekiyor,tüm sistemi satıp 12.nesil beklemek iyi gibi.
İlla yükselteceksen DDR5'in eli kulağında. Beklemek en sağlıklısı 9700K hâlâ güçlü bir işlemci.
Aynen öyle,ben de onu düşünüyordum.

İşlemciyi iyi soğutup OC yapabilirsin. Ben FX 6300 kullanıyorum BF serisinde az sorun yaratsa da 9700K işlemciye yetmiyor demeniz ütopik. Zaten darboğaz bile yapmaz 3000 serisi ile.
Hocam BF nerden çıktı kimse demedi :D bazı triple A oyunlar threadı normal core gibi kullanmaya başladı onu kastediyorum,DDR5te yeni nesiller gelince geçmek çok mantıklı gibi.
Ddr5 çok pahalı olacak gibi. Bence bir de amd yi bekleyin.
Aslında GPU da yeterli olduğu için dedim,2-3 sene gider gibi sistem.2080S var.

Geri
Yukarı