i9 9900K için sıvı soğutma önerisi

Cooler Master ML240L V2 alabilirsin. Ben i7-10700k da kullanıyorum Prime 95 testinde %100 yük altında 67 dereceyi geçmedi. Tabi kasa yapısıda buna bir etken.
Bence yaptığınız testin seçeneğini de söyleyin. Blend açıp işlemci 200W civarı çekerse o soğutucu işe yaramayacak. Small ffts zaten işlemcinin baz frekansıyla çalışıyor. Large ffts tüm çekirdeklerin çıkabildiği frekansa çıkıyor. Bence önemli olan da large ffts'de ne aldığı.

Bence yaptığınız testin seçeneğini de söyleyin. Blend açıp işlemci 200W civarı çekerse o soğutucu işe yaramayacak. Small ffts zaten işlemcinin baz frekansıyla çalışıyor. Large ffts tüm çekirdeklerin çıkabildiği frekansa çıkıyor. Bence önemli olan da large ffts'de ne aldığı.
Small ffts olabilir çünkü 4.8 ghz de idi bütün çekirdekler.
Ben gündelik oyun oynayan birisiyim zaten ağır işlemler vesayre yapmadığım için bu soğutucuyu almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı