i9 9900K sistemi video edit için yükseltme

Papyonlu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 4 yıl önce güçlü bir sistem olarak topladığım PC'yi amacım dahilinde kullanamıyorum. 2K video edit yapmak için toparladım. Adobe Premier kullanıyorum. Sistem özelliklerim:
  • i9 9900K
  • RTX2080
  • 650W 80+
  • 64 GB(16x4) 3000MHz
  • 970 EVO Plus SSD
  • Cift radyatorlu sıvı soğutma
PC'de hep ısınma sorunu yaşıyorum. CPU testlerde 98 derecede çalışıyor.
Şimdi anakart, islemci (13. nesil i7 veya i9) ve SSD (7000 okuma 6000 yazma Kingston) ve mesh kasa ile güncelleme yapmak istiyorum. Yaklaşık 25k masraf çıkıyor. Sizce bu değişiklik video edit performansımı artırır mı?

Şunları alabilirsin, üstüne elindeki RAM ve soğutmayı satıp bir şeyler daha alabilirsin.
1685866827344.png

Şunları alabilirsin, üstüne elindeki RAM ve soğutmayı satıp bir şeyler daha alabilirsin.
Eki Görüntüle 1806255
Bende öyle düşündüm anakart olarak msi pro z790 ile aynı ramleri kullanarak devam etmeyi düşündüm çünkü hiç bütçem yok aslında borç ile yapacağım. Sadece islemci ssd anakart ve kasa olarak değişiklik yapsam ramler ddr5 olmadığı için yine sorun yaşar mıyım ekran kartı değiştirmediğim için darboğaz falan gibi şeyler yaşatır mı acaba?

Eki Görüntüle 1806255
Sizin tavsiye ettiğiniz anakartı degerlendiricem şimdi detayına bakınca daha iyi bi tercih olacağını gördüm teşekkür ederim

Bende öyle düşündüm anakart olarak msi pro z790 ile aynı ramleri kullanarak devam etmeyi düşündüm çünkü hiç bütçem yok aslında borç ile yapacağım. Sadece islemci ssd anakart ve kasa olarak değişiklik yapsam ramler ddr5 olmadığı için yine sorun yaşar mıyım ekran kartı değiştirmediğim için darboğaz falan gibi şeyler yaşatır mı acaba?

Sizin tavsiye ettiğiniz anakartı degerlendiricem şimdi detayına bakınca daha iyi bi tercih olacağını gördüm teşekkür ederim
Üretim için yapılmış bir anakart işinize yarayacağını düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı