i9 9900K için sıvı soğutucu tavsiyesi

oguzcenk

Decapat
Merhaba :matrix:

Arkadaşlar 3 tane 360mm soğutucu arasında kaldım

NZXT Kraken x72
Corsair H150i
Thermaltake Floe Riing RGB 360 TT

Deneyimleyen veya araştırmalarına göre daha performanslı olduğu hakkında fikri olanların bilgisini alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisi daha iyidir bilmiyorum ama 9900K ile Thermaltake Floe Riing RGB 360 TT kullanıyorum, şimdilik gayet memnunum. 12.5 W/mK macun değişimi ile birlikte 5 GHz stres testinde 1.315 Volt ile ortalama 72-73 derecede çalışıyor işlemci. Gene macundan sonra stok haldeyken paket sıcaklığı 63 derecede kalıyor. 2K çözünürlükte 5.0 GHz çekirdek hızları ile oyun oynarken ise ortalama 45 derece civarında oluyor sıcaklıklar. Macun değişiminden önceki sıcaklıklar ise stok iken stres testinde 67, 5.0 GHz hızında ise 78 dereceydi.

Diğer 2 ürünü bu işlemci ile kullanan birisi varsa onların ısı değerlerine göre karar vermen daha iyi olur ama fiziksel veri sağlayabilecek birisi yoksa da Thermaltake üzmez.

Son düzenleme:
Merhaba :matrix:

Arkadaşlar 3 tane 360mm soğutucu arasında kaldım

NZXT Kraken x72
Corsair H150i
Thermaltake Floe Riing RGB 360 TT

Deneyimleyen veya araştırmalarına göre daha performanslı olduğu hakkında fikri olanların bilgisini alabilir miyim?
Üçüde sizi üzmeyecektir. Hatta aralarındaki fiyat farkına görede seçim yapabilirsiniz. Benim bir arkadaşım sırf RGB si için thermaltake aldı diğeri corsair fanboyu olduğu için onu aldı. Kullanıcak olan sizsiniz tercih size ait :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı