i9 9900K ve RTX3070 için PSU önerisi

kasam ve psu budur. kasanin 15gunluk iade sureci dolmus su an icin ekstra masrafa giremeyecegim icin sanirim 2070 modeline yogunlasmam mantikli olucak.
Hocam böyle bir sistemi sakın ha öyle bir güç kaynağına bağlamayın.

kasam ve psu budur. kasanin 15gunluk iade sureci dolmus su an icin ekstra masrafa giremeyecegim icin sanirim 2070 modeline yogunlasmam mantikli olucak.
Hocam sorun kaç W olduğu değil isterse 1200 W olsun herhangi bir elektrik kesintisinde bütün sistem gidebilir.

Kasam ve PSU budur. Kasanin 15gunluk iade sureci dolmus su an için ekstra masrafa giremeyecegim için sanirim 2070 modeline yogunlasmam mantikli olacak.

PSU, C4. Bu seviye bir bütçede bir işlemci ve ekran kartı kullandığınızı da var sayarsak çok riskli hatta direkt çöpe atın yoksa sistem zarar görebilir. +650W MWE serisi bir PSU alın.

Aşırı bir yük altına sokmazsanız 650W 80+ PSU yeter. Ama PSU marka model nedir?
açıkcası sürekli render ve animasyon işleri ile ugraşacagim icin sıkı bi yük altında kalıcak.
Abiler beni çok korkuttunuz şu an. Iade sureside geçti bi firmayla iletişime geçmeyi deneyim. Belki yardimci olabilirler. Peki bana f/p olarak bu sistemin en yogun yukunde bile sorun cikartmayacak bi psu tavsiyesi yapabilir misiniz?

Alabileceğin en f/p PSU bu hocam. Daha aşağı inme derim.

Bütçen varsa;

Alabileceğin en f/p PSU bu hocam. Daha aşağı inme derim.

Bütçen varsa;
Biraz komik olucak sanirim ben kasa ve psu toplamda 700tl ye mal ettigimi sanip seviniyordum. Su an sadece psu'nun 1300tl oldugunu görünce kücük bi tansiyon problemi yaşıyorum :))

Hocam 700 liralık kasa+PSU ikilisini sisteminde kullanırken elektrikler giderse daha ciddi bir tansiyon problemi yaşayabilirsin.😀
Kesinlikle haklisin sanirim tansiyondan ziyade kalp kriziyle sonlanir :)
Peki son bi soru daha sorup sorup sizi darlamayi sonlandirayim. Bu 750w psu'yu aldigimda 3070 ekran kartiyla max yogunlukta calistigimda da sorun yasamam sanirim öyle mi?

Geri
Yukarı