i9-9900KS AMD RX 5700 XT Sistem Donma Sorunu

Jeatron

Centipat
Makaleler
1
  • Intel Core i9-9900KS
  • AMD RX 5700 XT Nitro+ SE OC
  • Corsair Force NVMe PCI-e M.2 960GB 3480 Yazma / 3000 Okuma
  • Corsair Vengeance LPX DDR4 3600 C18 2X8GB
  • ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING
  • Corsair 750W 80+
  • Windows Sürüm: 1909
  • BIOS Sürüm: 1401
Tüm sürücüler güncel. Sistemimin bugün donduğunu gördüm, sizce sorun ne olabilir? Donmanın sebebini bulmak için hangi yolu izlemeliyim? Bilgisayarımı nasıl test edebilirim? Disk olarak sadece SSD kullanıyorum sistem ve oyunlar dahil, bir SSD daha almalı mıyım? Tek bir SSD kullanmanın bir zararı var mı? BIOS'da sadece XMP2 moduna geçmeyi ayarladım, zira başka türlü RAM'ler 2600MHz'yi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örnek verdim o rakamları. Evet belki basit bir işlem ama onu bulamamak insanı çıldırtıyor, en azından ben çıldırırım.

Gerekli bir çok testi yaptım, zaten çok ciddi bir sorun olsa sonuçlarda biraz enteresan gelirdi.
Fakat test sonuçları da idare eder, Sonuçlar
Zaten sürücü sayfasını incelediğimde tüm yeni güncellemeler de kartımın bir sorunu olduğu açık.
Bu kart için sorunlar devam edecek demektir.

Konu kapanabilir.
Sorun kaynağı : Sorun sürücü kaynaklı.

Gerekli bir çok testi yaptım, zaten çok ciddi bir sorun olsa sonuçlarda biraz enteresan gelirdi.
Fakat test sonuçları da idare eder, Sonuçlar
Zaten sürücü sayfasını incelediğimde tüm yeni güncellemeler de kartımın bir sorunu olduğu açık.
Bu kart için sorunlar devam edecek demektir.

Konu kapanabilir.
Sorun kaynağı : Sorun sürücü kaynaklı.

Size daha once belirtmistim bu konuyu actiniz zaman 19.12.2 surumude sikintili belli basli oyunlarda anliycaksiniz bir sure sonra 19.12.1 surumu bunu kullanin suan en stabil calisan surum yabanci kaynakli sitelerdede bu öneriliyor. 19.12.2 surumunde oyunda ayar yaparken atma sorunu var

Size daha once belirtmistim bu konuyu actiniz zaman 19.12.2 surumude sikintili belli basli oyunlarda anliycaksiniz bir sure sonra 19.12.1 surumu bunu kullanin suan en stabil calisan surum yabanci kaynakli sitelerdede bu öneriliyor. 19.12.2 surumunde oyunda ayar yaparken atma sorunu var

Eski bir sürümün benim kartıma yarar sağlayacağını düşünmüyorum.
Forumlarda önerilen resmi açıklamalar değil, sizin benim gibi tecrübelerini paylaşan insanların fikirleri.
Bir çok kişinin aynı şeyi söylemesi onun doğru olduğunu göstermez.
Dün AMD sitesinden sürücü indirilmiyordu. Şuan sorun düzelmiş en güncel sürümü kurup deneyeceğim.

Şöyle söyleyeyim yükleyip test ettim ve size bu yorumu yaptım surum duzelmis olsa 20.1.3 olarak cikmasi gerekir. Ben sadece yardim amacli bilgi verdim. Ama duzeldiysede yeni guncelleme ile bizi bilgilsndirirseniz sevinirim

Şöyle söyleyeyim yükleyip test ettim ve size bu yorumu yaptım surum duzelmis olsa 20.1.3 olarak cikmasi gerekir. Ben sadece yardim amacli bilgi verdim. Ama duzeldiysede yeni guncelleme ile bizi bilgilsndirirseniz sevinirim
20.1.1 sürümünü kaldırıp.
20.1.2 sürümüne geçiş yaptım, dün yapamadığım test şuan sorunsuz, kısa bir sürede tamamlandı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı