i9 ve RTX 2070'li sistem toplama

Hocam sisteme gelecek olursak bence güzel ama 10. nesil işlemcilere yönelseniz daha güzel olur gibi. Şimdiden hayırlı olsun.

Güzel sistem de sanki o işlemcinin hakkı daha üst seviye bir ekran kartı yani işlemciyi i7 9700K düşünüp ekran kartını RTX 2080S falan yapmak daha iyi olurdu amaç oyun oynamaksa. Hatta ben olsam işlemciyi Ryzen 3800X alıp ekran kartını RTX 2080S alırdım bütçe varsa şayet RTX 2080 Ti bile olur. Tabi anakartta X570 olacak o zaman. Seçtiğiniz kasa da çok iyi bende kullanıyorum resmen buzdolabı gibi çalışıyor. Monitör, ekipman vs. tamamen sizin bütçenize ve zevkinize kalmış. Sisteminiz şimdiden hayırlı olsun. :)

Hocam i7 9700K 8C 8 thread ya ben olsam onun yerine dediğin gibi Ryzen 3800X'i tercih ederdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@226261 çok ayıp. Adamın anasına küfret sonra "mıhkımıdı gırışırıız" de. Bura lise kavgası edeceğin yer değil.
Hocam sisteme gelecek olursak bence güzel ama 10. nesil işlemcilere yönelseniz daha güzel olur gibi. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam i7 9700K 8C 8 thread ya ben olsam onun yerine dediğin gibi Ryzen 3800X'i tercih ederdim.

Aynen. Ben AMD işlemci + NVIDIA ekran kartı sistemlerinin şu an en optimum sistemler olduğunu düşünüyorum. Tabi bana göre böyle bir başkası farklı düşünebilir ama AMD işlemci konusunda bayağı iyi durumda şu an.

Sadece parçalara bakarak evet, sistem üst seviye ve güzel. Ne kadara aldığınız da mühim.
Toplam 19 Bin TL
Güzel sistem de sanki o işlemcinin hakkı daha üst seviye bir ekran kartı yani işlemciyi i7 9700K düşünüp ekran kartını Rtx 2080s falan yapmak daha iyi olurdu amaç oyun oynamaksa. Hatta ben olsam işlemciyi Ryzen 3800X alıp ekran kartını Rtx 2080s alırdım bütçe varsa şayet Rtx 2080ti bile olur. Tabi anakartta X570 olacak o zaman. Seçtiğiniz kasa da çok iyi bende kullanıyorum resmen buzdolabı gibi çalışıyor. Monitör, ekipman vs. tamamen sizin bütçenize ve zevkinize kalmış. Sisteminiz şimdiden hayırlı olsun. :)
Görüşleriniz için teşekkür ederim 2080 ti alcak bütcem maalesef yok işlemciyi düşürüp anakart ve ekran kartına mı yöneleyim
i9 9900K yeni gelen i7 10700K ile neredeyse aynı yeni nesil almanız daha iyi olur artan para ile 2070 Super veya 2080 alabilirsiniz.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim alcağım ekran kartı 2070 süper gaming x trio zaten rtx 2080 in en düşük modeli hakkında fiyat bilginiz var mı acaba
Sistem pahalı ve güzel bir sistem benim tavsiyem donanım gücü değilde eğlence amaçlı. Razer Chroma uyumlu bir anakart seçersen RGB şöleni yaşarsın. Tüm donanımın senkronize şekilde ışık verir ve Razer Visulizer özelliğini kullanabilirsin. Tabi farklı marka klavye, fare düşünüyorsan onun senkronizasyonuna da bakabilirsin.
Evet görsele önem veriyorum ama razer ürünlerini kullandığımda şu anki sistemle arasında performans bakımından ciddi farklar olur mu

Son düzenleme:
Toplam 19 Bin TL

Görüşleriniz için teşekkür ederim 2080 ti alcak bütcem maalesef yok işlemciyi düşürüp anakart ve ekran kartına mı yöneleyim

Tavsiyeniz için teşekkür ederim alcağım ekran kartı 2070 süper gaming x trio zaten rtx 2080 in en düşük modeli hakkında fiyat bilginiz var mı acaba

Evet görsele önem veriyorum ama razer ürünlerini kullandığımda şu anki sistemle arasında performans bakımından ciddi farklar olur mu
Link. Linkte Razerın uyum sağladığı markalar listesi var. Mesela Asrock Polychrome mu neydi o model anakart alırsan senkronize oluyor. Thermaltake marka chroma uyumlu kasa alırsan o da uyum sağlar. Aynı şekilde ramler, işlemci soğutucusu vb. Bu şekilde anlaşmalı markalardan gidersen tüm donanımın aynı anda aynı desen ve renkte yanar.
Bu razerın visualizer özelliği müzik ritmine göre hareket ediyor.
Bu razer ve philips hue bağlantısı ile ilgili tanıtıcı reklam.

Senin aldığın ürünler pahalı ürünler olduğu için ben çok bir fiyat farkı olacağını sanmıyorum. Sadece marka model tercihini değiştirmen gerekecek. Belki senin aldığın MSI anakarttada vardır uyumluluk bakman lazım.
Bu arada ben Razerı bildiğim için bunu yazdım belki başka markalarında vardır böyle uyumluluk özellikleri. Ben her parçayı RGB seçtiğin için fikir vermesi açısından yazdım.

Link. linkte Razer'ın uyum sağladığı markalar listesi var. Mesela ASRock polychrome mu neydi o model anakart alırsan senkronize oluyor. Thermaltake marka Chroma uyumlu kasa alırsan o da uyum sağlar. Aynı şekilde RAM'ler, işlemci soğutucusu vb. bu şekilde anlaşmalı markalardan gidersen tüm donanımın aynı anda aynı desen ve renkte yanar.
Bu Razer'ın visualizer özelliği müzik ritmine göre hareket ediyor.
Bu Razer ve Philips Hue bağlantısı ile ilgili tanıtıcı reklam.

Senin aldığın ürünler pahalı ürünler olduğu için ben çok bir fiyat farkı olacağını sanmıyorum. Sadece marka model tercihini değiştirmen gerekecek. Belki senin aldığın MSI anakarttada vardır uyumluluk bakman lazım.
Bu arada ben Razer'ı bildiğim için bunu yazdım belki başka markalarında vardır böyle uyumluluk özellikleri. Ben her parçayı RGB seçtiğin için fikir vermesi açısından yazdım.

Direk hepsini ASUS veya Corsair alın olsun bitsin.

Geri
Yukarı