i9 9900KF ve RTX 2070 sistem açılmıyor

Hayır 8. nesil işlemci ile niye BIOS update yapman gerekiyormuş!!!
Anakartın zaten Z390. 9. nesil için hazır halde geliyor.
Z390 ların 8 ve 9 nesil desteklemesinden dolayı.
Soyle birşey var i9 9900kf yeni cıkan bir model f7 bios güncelleştirmesiyle calısıyordu. Anakart cıktıgı zamanlar kf olmadıgından dolayı boyle bir sorun yaşandıgını dusunuyorum. Burda anakartta işlemcimizi çalıştırabilmemiz icin gerekli olan bios update sürüm listesi var. (https://www.gigabyte.com/Ajax/Suppo...l Socket 1151&Chipest=Intel Z390&Type=Chipest)

Z390 anakartlarda BIOS güncellemesi gerekmez. Z370 olsa bilgisayarcının dediği doğru olabilirdi ama sorun kesinlikle ondan değil. Açılıp kapanma RAM tam oturmadığından olabilir. Çıkarıp bir daha takın derim. Bende de yeni RAM takınca öyle olmuştu RAM söküp takınca düzeldi.
Ramlerimde sıkıntı yok. Tek tek denedım ikisinide zaten calışan sistemden söküp taktım. Anakart İşlemci arasında bir sıkıntı oldugunu dusunuyorum bios updatesi olabilir başka ne olabilir aklıma gelmiyor hepsiburadadan aldım 14 gün daha olmadı montajladım bilgisayara ama geri iade edebilirmiyim? Etsemde ne kadar sürer bilen birisi yardımcı olabilir mi?
Bu mu anakart?

Hayır master değil elite olan modeli

Geçtiğimiz 2 ay içerisinde hepsiburada üzerinden anakart aldım. AMD sistemim vardı. BIOS sürümü güncel olmadığından iade ettim. Elektronik ürün olduğundan 21 iş günü iade süresi var. Bu da normal olarak 1 aya tekabül ediyor ve bir ay sonunda da iademi kabul ettiler. Sadece iade sürecini sorduğun için yanıtladım. Senin sorunun farklı bileşende olabilir.

Son düzenleme:
2 ay içerisinde hepsiburada üzerinden anakart aldım. AMD sistemim vardı. BIOS sürümü güncel olmadığından iade ettim. Elektronik ürün olduğundan 21 iş günü iade süresi var. Bu da normal olarak 1 aya tekabül ediyor ve bir ay sonunda da iademi kabul ettiler. Sadece iade sürecini sorduğun için yanıtladım. Senin sorunun farklı bileşende olabilir.
Kac günde para iadesi yapıldı ve anakart adamların eline ulaşır ulaşmazmı talep kabul edildi yoksa kontrol edilme sürecine girdimi?
Ekran kartını çıkarıp dener misiniz?
suanda deneyemedim cünkü poweri arabada bırakmışım yarın deneyecegim ama bu sistem oncesi kullandıgım %100 calışan bir ekran kartıydı.

Kac günde para iadesi yapıldı ve anakart adamların eline ulaşır ulaşmazmı talep kabul edildi yoksa kontrol edilme sürecine girdimi?
Anakartı kargoya teslim ettim. Ellerine ulaştığı günün ertesi beni aradılar. Onarım mı para iadesi mi istediğimi sordular. Para iadesi istediğimi söyledim. Bunun üzerinden tam 21 gün geçti ve 21. günün akşamı param iade oldu. Son günler biraz arayıp darladım da tabi :)

Sistemi kurarken bir şeyi kaçırmış olabilir misiniz? Veya herhangi bir kısa devre durumu olabilir mi, göz geçirir misiniz?

Anakartı kargoya teslim ettim. Ellerine ulaştığı günün ertesi beni aradılar. Onarım mı para iadesi mi istediğimi sordular. Para iadesi istediğimi söyledim. Bunun üzerinden tam 21 gün geçti ve 21. günün akşamı param iade oldu. Son günler biraz arayıp darladım da tabi :)
Teşekkür ediyorum yardımınız icin :D
Sistemi kurarken bir şeyi kaçırmış olabilir misiniz? Veya herhangi bir kısa devre durumu olabilir mi, göz geçirir misiniz?
Sistemin kurulumunu 3 kişi kontrol etti sıkıntısız gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı