i9 9900KF ve RTX 2070 sistem açılmıyor

Sorun sıvı soğutmada da olabilir. CPU Fan girişine takılı port yoksa sistem açılmıyor olabilir.
RAM zaten denemişsiniz onu ekledik
BIOS update ile alakası yok Z390 anakartlar 9. Nesil ile direk uyumlu.
Son bir seçenek de bileşenlerden birinin bozuk olması.

Sorun sıvı soğutmada da olabilir. CPU Fan girişine takılı port yoksa sistem açılmıyor olabilir.
RAM zaten denemişsiniz onu ekledik
BIOS update ile alakası yok Z390 anakartlar 9. Nesil ile direk uyumlu.
Son bir seçenek de bileşenlerden birinin bozuk olması.
bios surumu olarak uygun degil nesil olarak degil zaten.(https://www.gigabyte.com/Ajax/Suppo...l Socket 1151&Chipest=Intel Z390&Type=Chipest)
sıvı sogutmayıda denedim. yeni parcalardan tek 2 secenek kalıyor cpu ve anakart.
İçinden ne çıktıysa aynı koy. Anakartın statik poşeti dışında açtığın poşetleri koymasan da olur. Ama mutlaka eksik parça bırakma.
tamamdır hazırlamaya baslayım teşekkür ederim.
Anakart pinlerinin bir kacının terse dönmesi ve bios sürüm farkından dolayı çalışmıyor arkadaşlar. pinleri tamir ettirmeyi deniyeceğim bildiginiz istanbul icinde yer varsa önerilere acıgım.

bios surumu olarak uygun degil nesil olarak degil zaten.(https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/GetCpuList?Value=274&SocketValue=375&Socket=Intel Socket 1151&Chipest=Intel Z390&Type=Chipest)
sıvı sogutmayıda denedim. yeni parcalardan tek 2 secenek kalıyor cpu ve anakart.

tamamdır hazırlamaya baslayım teşekkür ederim.
Anakart pinlerinin bir kacının terse dönmesi ve bios sürüm farkından dolayı çalışmıyor arkadaşlar. pinleri tamir ettirmeyi deniyeceğim bildiginiz istanbul icinde yer varsa önerilere acıgım.
Hocam daha önceden bahsetmediniz bundan, işlemciyi çıkartırken olan bir sorun muydu yoksa ilk taktığınızdan beri var mıydı bu sorun ?

Hocam daha önceden bahsetmediniz bundan, işlemciyi çıkartırken olan bir sorun muydu yoksa ilk taktığınızdan beri var mıydı bu sorun ?
bende bilmiyorum cıkartıgımda gördüm
D6190988-E826-4E17-9CA1-899C7D7BCDD5.jpeg

bende bilmiyorum cıkartıgımda gördüm
D6190988-E826-4E17-9CA1-899C7D7BCDD5.jpeg
işlemciye zarar vermişmidir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı