Iade değişim talebi cayma hakkı olur mu?

Gonuldagi

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.

Bir akü takviye cihazı powerbank aldım. 14 günlük süre dolmadan.
İade değişim talebinde bulundum. E-posta ile o şekilde kabul ediyorlar.
Videolar gönderdim WhatsApp üzerinden incelediler servise aldılar.
Beni oyalayıp hakkımı kaybetmeme sebep olabilirler mi?
İade değişim talebi cayma hakkı yerine geçer mi ayrıca bildireyim mi?
Firmanın yorumları çok sıkıntılı? Cihazda arıza var olup olmadığını anlayamadım?
4l, 7l, 6l, araç motorlarından bahsediyor bunu kimse bilmiyor sadece Google da.
4Lnin 1.4 motor olduğunu bula bildim. Aldığım cıhazda 4L benim araçta 1.9 TDI.
Ne yapacağımı şaşırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Bir akü takviye cihazı powerbank aldım. 14 günlük süre dolmadan.
İade değişim talebinde bulundum. E-posta ile o şekilde kabul ediyorlar.
Videolar gönderdim WhatsApp üzerinden incelediler servise aldılar.
Beni oyalayıp hakkımı kaybetmeme sebep olabilirler mi?
İade değişim talebi cayma hakkı yerine geçer mi ayrıca bildireyim mi?
Firmanın yorumları çok sıkıntılı? Cihazda arıza var olup olmadığını anlayamadım?
4l, 7l, 6l, araç motorlarından bahsediyor bunu kimse bilmiyor sadece Google da.
4Lnin 1.4 motor olduğunu bula bildim. Aldığım cıhazda 4L benim araçta 1.9 TDI.
Ne yapacağımı şaşırdım.

İlk 14 günlük iade işlemlerinde servis talebi gerektirmez. Cayma hakkı sunulan ürünlerde iade talebinizi açarsınız ve iade talebinizi satın aldığınız platformdan sadece takip etmek düşer. Cayma hakkınızı bozacak bir şey yapmadıysanız iade talebinizi satıcı kabul edecektir.

Kanunda cayma hakkı için tüketicinin satıcıya cayma hakkını kullandığını bildirmesi yeterlidir şeklinde geçiyor. O yüzden siz yine de cayma hakkı kullanmak istediğinizi mail ile iletin ardından olumsuz bir sonuç çıkarsa tüketici hakem heyetine mailleri kanıt olarak gösterip hakkınızı alırsınız.

İlk 14 günlük iade işlemlerinde servis talebi gerektirmez. Cayma hakkı sunulan ürünlerde iade talebinizi açarsınız ve iade talebinizi satın aldığınız platformdan sadece takip etmek düşer. Cayma hakkınızı bozacak bir şey yapmadıysanız iade talebinizi satıcı kabul edecektir.
Evet ama satıcının da hakları var, ürünü servise iletip kullanıcının art niyeti olduğunu kanıtlarsa iadeyi reddedebilir.

Evet ama satıcının da hakları var, ürünü servise iletip kullanıcının art niyeti olduğunu kanıtlarsa iadeyi reddedebilir.

İade talebi sonrasında ürün satıcıya gönderildikten sonra bu işlem yapılması gerek. Arkadaştan video istemeler falan bir dünya şey yapılmış. Bunların olmaması gerekiyor. Servis kısmıyla tamamen satıcının ilgilenmesi gerekiyor. İade talebinde talep sebebi bile yazması şart değil aslında. Satıcının hakları ayrı bir konu zaten fakat birçok batarya pil satıcısı bunu suistimal ediyor. Ben bile tüketici haklarıyla uğraşmak zorunda kaldım en son. Arızalı batarya gelmişti elime aldığım gün iadeye verdim. İade reddedildi ve tüketici haklarına başvurduğumda ise siz bataryayı 6 aydan fazla kullanmışsınız deyip tüketici hakları benim talebimi de reddetti. Tam 3 defa talep açtım kanıtlarla beraber fakat hepsinde de aynı sonucu aldım. Batarya firmaları işin içine bir karakter eksikliği katıyor. Çok fazla bu konuyla ilgili şikayet var hatta. Ekte bir örnek var. Adamların dolandırmadığı insan yok arızalı batarya konusunda. Aynı şeyi taşınabilir şarj aletleri gibi pil ünitesi içeren her şeyde yapıyorlar.

1698741349201.png

Çözüldü:
Teşşekkür ederim. Herşeye rağmen çin lede görüşüp cayma hakkımı bildireceğim.

Geri
Yukarı