İade süreci ve sahibinden üzerinden ödemenin satıcıya aktarılması

Spike64

Femtopat
Daha fazla  
Ürünü aldım, 3 gün iade süresi veriyor. Son gün iade etmeye karar verdim, desibeli fazla dedim. Bireysel olarak gönderdim, ama Sahibinden'de "ödemeniz satıcıya aktarılacak" diyor. Param geri gelir mi? Satıcı ödemeli gönderdim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240523-200956.png
    Screenshot_20240523-200956.png
    62,9 KB · Görüntüleme: 26
İade işlemini başlattığın sırada bir sıkıntı çıkmadıysa alırsın paranı geri.

Ben kargoyu verirken desi fazla çıktı PTT desiyi büyültüp yeni kod istememi söyledi ama Sahibinden'de öyle bir şey yok satıcıda şasırdı ama bireysel yolladım 268TL satıcı ödeyecek PTT verdim ama PTT sonradan giriyor teslim edildiyi falan 2 gün sonra iade butonu falan geldi bu da mı öyle olur sonradan mı gözükür iade.

Sahibinden iade kodunu verdi ama PTT desisi fazla oldugu için kabul etmedi bende bireysel yolladım kargoyu satıcı öder dedim param geri gelir mi?

@marshall matherss

@ItsAllGoodman desisi fazla diye öyle olmaz dedi desisini yükseltip yeni kod versin dedi ama öyle bir şey olmadıgı için bireysel yolladım.

Geçmiş olsun. Yani bunu nasıl düşünmediniz bilmiyorum. Siz sahibinden üzerinden iade etmediniz. Alıcıya kendi elinizle ürünü geri yollamışsınız.

Ben kargoyu verirken desi fazla çıktı PTT desiyi büyültüp yeni kod istememi söyledi ama Sahibinden'de öyle bir şey yok satıcıda şasırdı ama bireysel yolladım 268TL satıcı ödeyecek PTT verdim ama PTT sonradan giriyor teslim edildiyi falan 2 gün sonra iade butonu falan geldi bu da mı öyle olur sonradan mı gözükür iade.

Sahibinden iade kodunu verdi ama PTT desisi fazla oldugu için kabul etmedi bende bireysel yolladım kargoyu satıcı öder dedim param geri gelir mi?

@marshall matherss

@ItsAllGoodman desisi fazla diye öyle olmaz dedi desisini yükseltip yeni kod versin dedi ama öyle bir şey olmadıgı için bireysel yolladım.
Hem para hem ürün adamda kalmış. Çok saçma bir hareket yapmışsınız. Geçmiş olsun.

@marshall matherss

Parayı atıp atmamak hatta ürünü gönderip göndermemek bile tamamen satıcının niyetine kalmış isterse atar istemezse atmaz çok büyük bir hata yapmışsınız. Eğer ürünü geri vermez ise herhangi bir şekilde şikayet de edemezsiniz çünkü ortada bir dolandırılma durumu da yok.

Geri
Yukarı