iAtkos ML2 10.8.4 Güncelleme

merakli2005

Hectopat
Merhaba 2 adet sıkıntım var.

Aşağıda belirttiğim sitemime son hali ile 2 hardisk kullanarak 2 adet iATKOS_ML2 - windows 7 - server2012 kurdum.

Sormak istediğim:

1. Daha önceki denememde kurduğum iATKOS_ML2 çalıştırdıktan sonra güncelleme yaptım. Mac açılırken bi zaman sonra ekranı kapatıp oyle bekliyor. (Tıpkı ilk kurulum aşamasında ekran kartı driverlerini yanlış seçimler yaptığımda olduğu gibi)
Şu an güncelleme yapmıyorum. Güncelleme gerekli olurmu faydaları varmıdır (illaki vardırda kayda değer bir faydası varmı.) güncelleme yaptıktan sonra oluşan belirttiğim sorunu nasıl aşarım.

2. Maci kurduktan sonra ayarları v.s. her seyi yapıyorum kullanıyorum. Ancak sonraki her açılışta mac açıldıktan sonra yani masa üstü geldikten sonra mouse ve klavyeyi kullanabılmeye başlamam nerdeyse 5-10 dk arasında oluyor. Bu neden kaynaklanıyordur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim

• GIGABYTE GA-P35-S3 ANAKART
  • CORE2 DUO E6750 2.67GHZ İŞLEMCİ
  • ZOTAC NVIDIA GEFORCE 8400GS 512MB EKRAN KARTI
  • 500GB HDD
  • 160GM HDD
  • 2GB+1GB 800 RAM

Kurulumda yaptıgım ayarlar

• Ekran çözünürlüğü 1300*768 (tam rakamları hatırlamıyorum bunlar gibiydi)
  • Nvidiya da 1.yi ve eski ekran kartlar olan içini seçtim
  • Ati de pasiflestiri seçtim
  • intelde pasifleştiri seçtim.

1. Güncelleme iyidir fakat güncelleme sonrası sistem boot etmeyebilir. Sorunun tam oalrak nerede olduğunu anlamak için -v komutu ekleyin. Böylece sistemin nerede çakıldığını görebilirsiniz.

2. Komut satırına USBBusFix=Yes (Büyük küçük harf duyarlı) ekleyerek boot edin. Sorun çözülmezse BIOS'dan Legacy USB ayarını değiştirin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı