IBAN Numaralı Ön Ödemeli Kart Önerisi

Stanker

Centipat
16 yaşındayım, IBAN no olan ön ödemeli kart var mı bildiğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ek01000

Decapat
Makaleler
3
Yer
Birmingham
Papara, Papara ve tekrar papara ama black card.

the Fool

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Papara'da IBAN var ama sadece Papara Kart'ın sahibinin banka hesabından para yüklenebiliyor. Yani diyelim @Stanker Papara Kart aldı, onun kartına IBAN'dan ben para gönderemem. Parayı Papara alır ama @Stanker 'in hesabına göndermez. Tecrübeyle sabit.

18 yaşından küçükler için banka hesabı açılabiliyor diye biliyorum bazı bankalarda, ailenin izniyle. Araştır biraz. IBAN veren ön ödemeli kart olduğunu sanmıyorum.

Ek01000

Decapat
Makaleler
3
Yer
Birmingham
Papara'da IBAN var ama sadece Papara Kart'ın sahibinin banka hesabından para yüklenebiliyor. Yani diyelim @Stanker Papara kart aldı, onun kartına IBAN'dan ben para gönderemem. Parayı Papara alır ama @Stanker'in hesabına göndermez. Tecrübeyle sabit.

Nasıl? Arkadaşım bana IBAN üzerinden para yollamıştı. Yanlışınız var. Gönderici açıklama kısmına Papara no'sunu girerek havale alabiliyor.

the Fool

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Nasıl? Arkadaşım bana IBAN üzerinden para yollamıştı. Yanlışınız var. Gönderici açıklama kısmına Papara no'sunu girerek havale alabiliyor.
Olmuyor. Ben de denedim, parayı banka hesabından aldı, Papara'ya yüklemedi.

Dosya Ekleri

• papara.jpg
    papara.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 49
  • Papara3.jpg
    Papara3.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 46

Prism

Centipat
Yer
[email protected]
Papara'da IBAN var ama sadece Papara Kart'ın sahibinin banka hesabından para yüklenebiliyor. Yani diyelim @Stanker Papara Kart aldı, onun kartına IBAN'dan ben para gönderemem. Parayı Papara alır ama @Stanker 'in hesabına göndermez. Tecrübeyle sabit.

18 yaşından küçükler için banka hesabı açılabiliyor diye biliyorum bazı bankalarda, ailenin izniyle. Araştır biraz. IBAN veren ön ödemeli kart olduğunu sanmıyorum.
IBAN veren ön ödemeli kart var. 17 yaşındayım. Ziraat Bankası ön ödemeli kartını kullanıyorum. IBAN da var.

the Fool

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Bursa
IBAN veren ön ödemeli kart var. 17 yaşındayım. Ziraat Bankası ön ödemeli kartını kullanıyorum. IBAN da var.
Bankaya ait bir kart olduğu için olabilir. İninal, Papara tarzı şirketlerin böyle imkanlar sağladığını sanmıyorum 🙂

Akil Gündoğan

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
Türkiye - İşler güçler...
Ebeveynlerinle beraber bankaya gidebilirsin. Banka kartı yerini tutmaz sanal kartlar. İlla sanal kart olsun dersen Papara iyidir.

Utku Girgin

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
16
Yer
Tekirdağ, Türkiye
Kartta IBAN olmaz, banka hesabında olur. Kartları banka hesaplarına bağlarlar.

Ön ödemeli kartların hiçbiri bir bankaya ait değilse size IBAN veremez. Yapabilecekleri tek şey kendi adlarına açılan hesaplara para yatırıldığında sizin kartınıza kullanım için izin vermek olur. Bunun için de kendi adınıza olan bir hesaptan para göndermeniz gerekiyor.

Yapılabilecek en iyi şey İş Bankası'ndan İlk İmza Hesabı açmak olur.

Yukarı