İbn Haldun Üniversitesi aşı olmayanları kampüse almayacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üniversite, aldığı kararla aşı olmayan kişileri okula almayacak. PCR testi de kabul edilmiyor, okula girmek isteyen her birey aşısını olmak zorunda.
Onun dışında aşı olmasına engel bir durum olan bireyler için kolaylık tanıyor. Belgelemesi durumunda o kişiler muaf tutulacak ve üniversiteye alınacak.

Kimler aşı olmak zorunda?
Yayınlanan genel tedbirler arasında "Tüm öğrenci, akademisyen ve idari çalışanlarımızın külliyeye (kampüse) girebilmeleri için aşı yaptırmış olmaları zorunludur." ifadesi yer aldı. Bu demek oluyor ki çalışanından öğretmenine kadar herkes aşısını olmak zorunda.

Bu konu hakkındaki düşüncem nedir?
Beni biliyorsunuz. Aşıyı sonuna kadar destekliyorum ancak CB kararıyla PCR testi kabul edilmesine rağmen bu üniversitenin kabul etmemesi bence doğru davranış değil. Aşıyı zorunlu kılmaları güzel ancak CB Erdoğan, aşı olmayanları üniversiteye almayacağız demesi üzerine böyle bir karar alınsaydı bence normaldi. Şu anlık her üniversite PCR testi kabul ediyorken tek kabul etmeyen üniversite sanırım bu.

Üniversitenin konu hakkındaki açıklaması:

101551291-3229681200x1697.jpg

Arkadaşlar, üniversite gece geç saatlerde kararı değiştirmiş. PCR testi de kabul ediliyor. Kaynak.

Son düzenleme:
14 yaşındayım dün aşı oldum çip biraz ısınma yapıyor. :D şaka bir yana, aşı vurulan kolumun oynattırdığım zaman acıması dışında Allah'a şükür bir şeyim yok. İğne korkusu olanlar korkmasınlar hissetmiyorsunuz bile iğneyi vururken. Konunun cevabına gelecek olursam PCR testini kabul etmemesi bence de doğru değil.

Aşı olmayalanlar ile aşı olamayanları önce bir ayırın da, ondan sonra konuşun.

Ben istediğim halde aşı olamıyorum. Tiroid iltihabı geçiriyorum, 6 aydan önce geçmeyen bir inflamasyon. Haziran'ın ilk haftasından beri Tsh'ım düşük, crp değerim görece yüksek 40'lardan 12'ye kadar geriledi (referans aralığı < 5), eritrosit sedimantasyonum ise 40 ila 77 arasında değişiyor! Referans aralığı 0 - 15 olan bir değer bu!

İstememe rağmen aşı olamıyorum çünkü aşı olmak demek bu değerlerin çok daha fazla yukarı çıkmasına ve sonrasında septik şoka girip, ölüm getirebilecek şeyler.

Herkesi kendiniz gibi zannetmeyin. Hiçbir sağlık sorunu olmadan, bilinçli şekilde aşı olmayanlara bende uyuz oluyorum ama aşı olamayanları bir kenara koyup konuşun bence!

Karar değiştirildi:

1631348996425.png

“… aşı yaptırmamayı tercih edenlerin külliyeye (kampüse) girişlerinde son 72 saat içinde yapılmış, negatif değerli PCR test sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir” ifadesiyle değiştirildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu dünya virüsten kırılıp geçiyor, sen kalkmış anayasal hak diyorsun. Aşı olmanın neresi kötü? Milletin sağlığını düşünerek bir şeyi zorunlu yapmak da suç oldu. Vay arkadaş yahu! Ben her zaman diyorum, bizim ülkemizdeki kafa yapısı, düşünce yapısı başka ülkelerde yok. Anayasal hakmış. O aşı yaptırmayanlar yüzünden ben veya aile bireylerimden biri virüse yakalanır ise aşı olmama rağmen, o zaman benim anayasal hakkım nerede?

Aşı olmuşsun işte daha ne istiyorsun? Aşı hafif atlatmaya yardımcı oluyor niye korkuyorsun o zaman?

@Noll77, böyle bir dosya atmanız açıkçası şüphelendirdi. Resim olarak atar mısınız?
Tamam, buldum kaynağı. Konuyu hemen güncelliyorum.
Arkadaşlar, üniversite gece geç saatlerde kararı değiştirmiş. PCR testi de kabul ediliyor. Kaynak.

@Noll77, böyle bir dosya atmanız açıkçası şüphelendirdi. Resim olarak atar mısınız?
Tamam, buldum kaynağı. Konuyu hemen güncelliyorum.

Bunlar da üniversitenin sitesinden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı