İBS hastası olan var mı?

Kusura bakma cevap veremedim dostum devlete gitsende olur özel şart değil antidepresanda 2. Ayım ve yemin ederim bir kere yaşamadım şu illeti benim de hayatım hep stresliydi terk edilmeler(aile tarafinca) şiddetler vs. Vs. Ama son 2 sene birden başladı bu illet ve panikatak anksiyete falanda geldi. Antidepresanin ilk 2 haftasi bende probiyotik falan kullandim ama bunlarin pek etkisi yok bu stresten kaynaklı.

Boşuna diyet yapmanı önermem çünkü bunlardan bağımsız bir şey bak mesela ben kahve ictigimde oluyordu eskiden genelde bende bunu kahveye baglamistim ama alakası yok. Kahve anksiyeteyi çok tetikler bu da bagirsaklarda soruna yol aciyor.

Antidepresan aldım ama bendeki sorunlar bir tık arttı. Selectra 50 mg kullanıyorum. Bazı sitelerde antidepresan kullanımını önermeyenler var stresten olduğunu söylüyorlar evet ama çözüm için antidepresan yerine sosyalleşin vs diyorlar. Stres yapacak şeylerden uzak durun diyorlar.

Antidepresan aldım ama bendeki sorunlar bir tık arttı. Selectra 50 mg kullanıyorum. Bazı sitelerde antidepresan kullanımını önermeyenler var stresten olduğunu söylüyorlar evet ama çözüm için antidepresan yerine sosyalleşin vs diyorlar. Stres yapacak şeylerden uzak durun diyorlar.
Antidepresandan mucize bekleme ilk 1 ay etki etmez tedavi süresi ise min. 3 ay yan etkiler ise 2 haftada yok olur ilk 2 hafta yan etkiler çektirebilir ama yavaş yavaş düzeleceksin. Beynindeki bozuk serotonin saliminini sosyalleşmek düzeltmez hem ilacını içip tedavi olucan hemde stres yapmayacaksın bu ilaç zaten senin stres seviyeni felan toparlayacak yakında daha kontrollu olacaksın

Antidepresandan mucize bekleme ilk 1 ay etki etmez tedavi süresi ise minimum 3 ay yan etkiler ise 2 haftada yok olur ilk 2 hafta yan etkiler çektirebilir ama yavaş yavaş düzeleceksin. Beynindeki bozuk serotonin saliminini sosyalleşmek düzeltmez hem ilacını içip tedavi olucan hem de stres yapmayacaksın bu ilaç zaten senin stres seviyeni falan toparlayacak yakında daha kontrollu olacaksın

Hocam bazı kaynaklar da antidepresanın sindirim sistemini olumsuz etkilediğini söylüyor. Açıkçası kullanmama kararı aldım. Stres yapmamaya özen gösteriyorum. PC başında uzun zaman geçiriyorum olumsuz etkilemez herhalde.

Kral araştırma boş yere sen ilacını kullan bak bunları araştırman bile stresli olduğunun göstergesi ben de bu yollardan geçtim ilacını adam gibi kullan ilk 15 gün zor geçer sabret ilacını iç hastalık bilmem ne araştırma.

Hocam bazı kaynaklar da antidepresanın sindirim sistemini olumsuz etkilediğini söylüyor. Açıkçası kullanmama kararı aldım. Stres yapmamaya özen gösteriyorum. PC başında uzun zaman geçiriyorum olumsuz etkilemez herhalde.

Ayrıca sen 50 mg kullanıyorsun senin o dediğin sorunlar bu kadar hafif doz da imkansız. Onlar aşırı dozda kullananlar için 200-300 mg falan.

Son düzenleme:
Kral araştırma boş yere sen ilacını kullan bak bunları araştırman bile stresli olduğunun göstergesi ben de bu yollardan geçtim ilacını adam gibi kullan ilk 15 gün zor geçer sabret ilacını iç hastalık bilmem ne araştırma.

Ayrıca sen 50 mg kullanıyorsun senin o dediğin sorunlar bu kadar hafif doz da imkansız. Onlar aşırı dozda kullananlar için 200-300 mg falan.
İmkansız değil hocam bu anahtar kilit uyumu gibi birşey kimine 50 verilir kimine 100 kimine 200 ama 200 mg 50mg dan yararli olacak diye birşey yok 7 yasindaki cocuga 200 verip 40 yasindaki adama 25 verdikleride oluyor.

Okuduğun yan etkilerin tamamı maks 1 ay içinde geçecek şeyler bir diğer konu ise okuduğun yan etkilerin hepsi sende olacak diye birşey yok bırakmanı önermem

İmkansız değil hocam bu anahtar kilit uyumu gibi bir şey kimine 50 verilir kimine 100 kimine 200 ama 200 mg 50mgdan yararli olacak diye bir şey yok 7 yasindaki cocuga 200 verip 40 yasindaki adama 25 verdikleride oluyor.

Okuduğun yan etkilerin tamamı maksimum 1 ay içinde geçecek şeyler bir diğer konu ise okuduğun yan etkilerin hepsi sende olacak diye bir şey yok bırakmanı önermem

Daha fazla gaz ve ağrı yapıyor beraberinde ishal de var. Antidepresanlar sindirim sistemini bozuyormuş araştırdığım şeyler bu doğrultuda. Bırakma sebebim buydu.

Daha fazla gaz ve ağrı yapıyor beraberinde ishal de var. Antidepresanlar sindirim sistemini bozuyormuş araştırdığım şeyler bu doğrultuda. Bırakma sebebim buydu.
Sindirim sisteminden kastığın ne ? Ona kalırsa ani ölümde yapar ama ölen kimse yok bu yan etkiler soğuk algınlığı ilacında bile yazıyor

Geri
Yukarı