İç mimarlık öğrencisi için laptop önerisi

Bütçe
15-16 Bin

trityum

Hectopat
Herkese merhaba,
Kardeşim iç mimarlık bölümünde okuyor ve laptopa ihtiyacı var. Bunun 15-16 bin TL arası oyuncu laptopu bakıyorum. Oyun oynamayacak ama.
3DS Max, AutoCAD, SketchUp, SolidWorks, Photoshop gibi programları kullanacak. Monster'lara baktım iki tanesi uygun gibi geldi ama bilemedim. Aşağı linkleri bırakıyorum. MSI aklıma geldi ilk önce ama çok daha pahalı. Baktığım Monster'lardan bir tanesi GTX1650 diğeri RTX350 Ti. 1650 işini görür mü? Çünkü 8 RAM daha ekletmem lazım. Ya da bu fiyata daha mantıklı bir çözüm öneriniz var mıdır?

Dediğin programların çoğu önce işlemci sonra RAM gerektiren programlar mutlaka 16 RAM ile kullanman senin için daha iyi olacaktır ekran kartının çok iyi olmasına gerek yok.
Üstteki laptop a RAM takılabiliyorsa ve içinde tek 8 var ise bir 16 takabilirsin 8+8 olmak zorunda değil işinde RAM önemli.

ekstra rame ihtiyaç var mı sizce?

Dediğin programların çoğu önce işlemci sonra RAM gerektiren programlar mutlaka 16 RAM ile kullanman senin için daha iyi olacaktır ekran kartının çok iyi olmasına gerek yok.
Üstteki laptop a RAM takılabiliyorsa ve içinde tek 8 var ise bir 16 takabilirsin 8+8 olmak zorunda değil işinde RAM önemli.
RAM takılabiliyor ben de o yüzden ekran kartından ziyade ram i mantıklı buldum. Ekran kartı da önemli zannediyordum aslında. Değilse 1650 mantıklı bir seçim o halde. Kardeşim oyun oynamıyor zaten. Sadece programlar kullanılacak.

Ekstra RAM'e ihtiyaç var mı sizce?

RAM takılabiliyor ben de o yüzden ekran kartından ziyade RAM'i mantıklı buldum. Ekran kartı da önemli zannediyordum aslında. Değilse 1650 mantıklı bir seçim o halde. Kardeşim oyun oynamıyor zaten. Sadece programlar kullanılacak.

3050 var üstteki laptop güzelmiş işlemcisi de 11400h dan iyi. Monster'dan daha mantıklı bence iş içinde güzel duruyor.

Geri
Yukarı