İçe kapanık olmak benim suçum değilken neden yargılanıyorum?

Çünkü bunu değiştirmek senin elinde.
İçe kapanıklık bir hastalık, sorun değil ki değiştirmek istesin. İçe kapanıklık bir tercihtir. Eğer insanlarla iletişim kurabiliyor fakat kurmak istemiyorsa buna içe kapanıklık denir. Ancak kurmak istemesine rağmen beceremiyorsa bu sosyal fobidir ve bu düzeltilmesi gereken bir sorundur.
Geçmişte insanlardan kötülükten başka bir şey görmedim. Gerek zorbalık, gerek dışlanma fikirlerimin önemsenmemesi vb. beni içe kapanık biri yaptı.
Bundan kurtulmaya çalışsam da olmadı. Biriyle konuşmaya çalışsam ya tersliyor ya da takmıyordu, ben de uğraşmayı bıraktım.
Gerçek arkadaşım bile olmadı. Ya menfaat için ya da başka bir şey.
Size tavsiyem boş verin hocam. Bende küçükken milletin peşinden koşardım. Kimse beni istemezdi. Bende içe kapanık oldum. Hiç bir zaman kimsenin dediğini takmadım. Yalnız takılıyorum. Memnunum. Bu yozlaşmış ve anlayışsız toplumda iyi insan bulup dostluk kurmaya uğraşmaktansa bana bu daha kolay geliyor.

Çevremde olan insanlar.
Fesat kişilerin inla söyleceği sözü olur, bunlar ile ilgilenmemen gerektiğini bilmelisin. Ayrıca da kendinden vermemelisin -insanlar bir yerlerde var, sen onlardan uzak olabilirsin- etrafındaki yaratıklar için ahlakından, benliğinden vazgeçemezsin. Kendimi onlardan soyutlayacağım diye onların seviyesine düşme.

Suçlu arama, değiştir kendini. Çevrendeki mahluklardan kurtul, sana sadece sen olduğun için değer veren insanlarla iletişim kur. Böyle insanlara denk gelmen zor olsa da, vazgeçme.

@Dutch Plan Der Linde
İçe kapanıklık bir hastalık, sorun değil ki değiştirmek istesin. İçe kapanıklık bir tercihtir. Eğer insanlarla iletişim kurabiliyor fakat kurmak istemiyorsa buna içe kapanıklık denir. Ancak kurmak istemesine rağmen beceremiyorsa bu sosyal fobidir ve bu düzeltilmesi gereken bir sorundur.

Size tavsiyem boş verin hocam. Bende küçükken milletin peşinden koşardım. Kimse beni istemezdi. Bende içe kapanık oldum. Hiç bir zaman kimsenin dediğini takmadım. Yalnız takılıyorum. Memnunum. Bu yozlaşmış ve anlayışsız toplumda iyi insan bulup dostluk kurmaya uğraşmaktansa bana bu daha kolay geliyor.
Sosyal fobi değil. Sanırım zarar piskolojik olarak görmemek için uzak duruyorum.

Suçlu arama, değiştir kendini. Çevrendeki mahluklardan kurtul, sana sadece sen olduğun için değer veren insanlarla iletişim kur. Böyle insanlara denk gelmen zor olsa da, vazgeçme.
Başkası için kendimi değiştirmek zahmetli. Çevremdekileri zorunlu olarak görüyorum ilk fırsatta kurtulacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı