İçe kapanık olmak benim suçum değilken neden yargılanıyorum?

@Dutch Plan Der Linde

Sosyal fobi değil. Sanırım zarar piskolojik olarak görmemek için uzak duruyorum.

Başkası için kendimi değiştirmek zahmetli. Çevremdekileri zorunlu olarak görüyorum ilk fırsatta kurtulacağım.
Bak içedönüksen öylesindir, değilsen değilsindir bunda bir mesele yok nasıl olmak istiyorsan öyle olursun. Benim demek istediğim internette millete sızlanmayı bırak, aynı şekil insanlar kötü, menfaat bilmem ne masalını da bırak. Bundan başkada sana söyleyecek çokta birşeyim yok

Bak içedönüksen öylesindir, değilsen değilsindir bunda bir mesele yok nasıl olmak istiyorsan öyle olursun. Benim demek istediğim internette millete sızlanmayı bırak, aynı şekil insanlar kötü, menfaat bilmem ne masalını da bırak. Bundan başkada sana söyleyecek çok da bir şeyim yok.

Aynen öyle. Çevrende beğenmediğin insan varsa kes iletişimi yoluna bak bu kadar basit. Akraba falansa da umursamazsın olur biter. Üstelik çevresinin davranışları yüzünden bu hale gelmiş kendisi yazıyor zaten bunu. Daha kendi fikirlerini savunamamış ama içe kapanıklığı tercihmiş gibi yansıtmış bazı arkadaşlar. Hadi oradan :D

İnsan sosyal bir varlıktır kim ne derse desin. Hiç mi arkadaşları ile doğum günü eğlencesi yapmak, kafelere gitmek, kız arkadaş edinmek ve diğer aktiviteleri yapmak istemez insan?

Tabii ki de ister! Yalnızlığı meşru kılmanın bir anlamı yok. Hayat bilgisayar oyunlarından ve animelerden ibaret değil.

Adam değişmek falan mı istiyor? Çevresindeki saçmalıklardan sıkıldığı için içine kapanmış, bunu kendi istemiş.

Hayır çevresi yüzünden içine kapanmış işte kendisi de diyor. Çözüm zaten belli çevreyi değiştirmek.

İçe kapanıklık bir hastalık, sorun değil ki değiştirmek istesin. İçe kapanıklık bir tercihtir. Eğer insanlarla iletişim kurabiliyor fakat kurmak istemiyorsa buna içe kapanıklık denir.

Sorun da bu zaten. İletişim kurabildiği insanlar ile fikirleri çatışıyor. Çözüm ise o insanları değiştirmek. İçe kapanmak özellikle bu yaşlarda hiç çözüm değil.

Aynen öyle. Çevrende beğenmediğin insan varsa kes iletişimi yoluna bak bu kadar basit. Akraba falansa da umursamazsın olur biter. Üstelik çevresinin davranışları yüzünden bu hale gelmiş kendisi yazıyor zaten bunu. Daha kendi fikirlerini savunamamış ama içe kapanıklığı tercihmiş gibi yansıtmış bazı arkadaşlar. Hadi oradan :D

İnsan sosyal bir varlıktır kim ne derse desin. Hiç mi arkadaşları ile doğum günü eğlencesi yapmak, kafelere gitmek, kız arkadaş edinmek ve diğer aktiviteleri yapmak istemez insan?

Tabii ki de ister! Yalnızlığı meşru kılmanın bir anlamı yok. Hayat bilgisayar oyunlarından ve animelerden ibaret değil.

Hayır çevresi yüzünden içine kapanmış işte kendisi de diyor. Çözüm zaten belli çevreyi değiştirmek.

Sorun da bu zaten. İletişim kurabildiği insanlar ile fikirleri çatışıyor. Çözüm ise o insanları değiştirmek. İçe kapanmak özellikle bu yaşlarda hiç çözüm değil.
İçe kapanıklığı tercih etmedim elbette.
Çevrem yüzünden oldu. İnsanlarla Sosyal olarak temel edinecek yaşta bunları yaşamış birinin bu hâlde olması kaçınılmaz. Bir nevi travma diyebiliriz. Bu yüzden iletişim yeteneklerim gelişmedi ve bu saaten sonra gelişeceğini de sanmıyorum.
Çevrem çoğu kez değişti ama nafile. Merhaba desem sanki küfür etmişim gibi bakıyorlar. Dış görünüşümde bir sorun yok sorunu anlamadım.

"İnsan sosyal bir varlıktır kim ne derse desin. Hiç mi arkadaşları ile doğum günü eğlencesi yapmak, kafelere gitmek, kız arkadaş edinmek ve diğer aktiviteleri yapmak istemez insan?"

Hiç arkadaşlarımla doğum günümü kutlamadım. Kafeyede gitmedim kız arkadaş da edinemedim diğer aktivitleri de yapamadım.

Bunlarla kaç defa başa çıkmaya çalışam da olmadı. Sanki dersin insanlara tehtit oluşturuyorum bir insan her yerde mi dışlanır?

Son düzenleme:
İçe kapanıklığı tercih etmedim elbette.
Çevrem yüzünden oldu. İnsanlarla Sosyal olarak temel edinecek yaşta bunları yaşamış birinin bu hâlde olması kaçınılmaz. Bir nevi travma diyebiliriz. Bu yüzden iletişim yeteneklerim gelişmedi ve bu saaten sonra gelişeceğini de sanmıyorum.
Çevrem çoğu kez değişti ama nafile. Merhaba desem sanki küfür etmişim gibi bakıyorlar. Dış görünüşümde bir sorun yok sorunu anlamadım.

"İnsan sosyal bir varlıktır kim ne derse desin. Hiç mi arkadaşları ile doğum günü eğlencesi yapmak, kafelere gitmek, kız arkadaş edinmek ve diğer aktiviteleri yapmak istemez insan?"

Hiç arkadaşlarımla doğum günümü kutlamadım. Kafeyede gitmedim kız arkadaş da edinemedim diğer aktivitleri de yapamadım.

Bunlarla kaç defa başa çıkmaya çalışam da olmadı. Sanki dersin insanlara tehdit oluşturuyorum bir insan her yerde mi dışlanır? Sanalda bile oluyor bu! Sonradan daha fazla uğraşmak istemedim ve tamamen bıraktım.
Anksiyeteyi büyük ölçüde yenebilmişken arkadaşlık konusunu çözemedim.

Deprem oldu ve bu depremi kafamdan bir süre olsa da atacak kimse de yoktu.

Kendimi avutmayacağım berbat bir durum.

Cevrem surekli degisti ama sonuc ayniydi diyorsun. Herkes mi hatali yani orneklemdeki tek sabit sensin ve sonuç hep ayni gelmis demek ki sen de hatalisin %100 olmasa da. Yalniz hayat gecmez gereksiz melankoliklige de gerek yok buradan sadece seni dinleyerek yüz yüze iletisim kurmadan kimse bir şey anlayamaz. Profesyonel olarak destek al. Cogu problemin cozulur ciddi sosyal ve psikolojik sorunlarin çözümü internet forumlari degildir.

...
Bunları istemiyorum.
Bir tarafım istiyor diğer tarafım da istemiyor kaldım böyle. Instagram var mı? Varsa kyeseoul2 yaz dertleşelim.

Cevrem surekli degisti ama sonuc ayniydi diyorsun. Herkes mi hatali yani orneklemdeki tek sabit sensin ve sonuç hep ayni gelmis demek ki sen de hatalisin %100 olmasa da. Yalniz hayat gecmez gereksiz melankoliklige de gerek yok buradan sadece seni dinleyerek yüz yüze iletisim kurmadan kimse bir şey anlayamaz. Profesyonel olarak destek al. Cogu problemin cozulur ciddi sosyal ve psikolojik sorunlarin çözümü internet forumlari degildir.
Evet az da oranında bir hata payım var. Profosyonel yardım alacak imkanım da yok. Sanırım buna alışmalıyım.

Son düzenleme:
Instagram var mı? Varsa kyeseoul2 yaz dertleşelim.
Sosyal medya kullanmıyorum. Ben burada sana söyleyeceklerimi söyledim. Gerisi senin kararlılığına bağlı.

demek ki sen de hatalisin
Hata kendisinde de olabilir ama olmayadabilir. Devir. Kişinin dış görünüşüne göre, etrafa saçtığı imaj ile değerlendiriliyor olabilir. İnsanlar, sadece önyargısına göre eylem yapar duruma geldi.

Hata kendisinde de olabilir ama olmayadabilir. Devir. Kişinin dış görünüşüne göre, etrafa saçtığı imaj ile değerlendiriliyor olabilir. İnsanlar, sadece önyargısına göre eylem yapar duruma geldi.
İnsanların ön yargını kırmak kolay değil. Tipim ortalama üstü genelde rahat hissetmek için bakımlıyımdır da. Sanırım sorun hem ben de hem de çevremde.

Yeni konular

Geri
Yukarı