İçimi döküyorum

Hocam acaba seneden seneye farklı hesaplanıyor olabilir mi? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum netlerimi.

Ben 2020 de girmiştim. Sen ne zaman girdin bilmiyorum ama bizim senemizde 2006 ve 2007 liler aynı anda LGS'ye girmişti bu yüzden biz bayağı bir kalabalıktık. O yüzden yüzdelik dilimde/puanda farklılık olabilir. Bu arada tebrik ederim sözelden Full yapmışsın :)

Ben 2020 de girmiştim. Sen ne zaman girdin bilmiyorum ama bizim senemizde 2006 ve 2007 liler aynı anda LGS'ye girmişti bu yüzden biz bayağı bir kalabalıktık. O yüzden yüzdelik dilimde/puanda farklılık olabilir. Bu arada tebrik ederim sözelden Full yapmışsın :)

Ben 2019'da girmiştim. Sözelci olduğumdan sözeli tam yapmak çok zor değildi hocam. Keşke 4 işlem yapabilsem dedim matematikte o derece.

Kimseye anlatamıyorum, ben de buraya yazayım dedim.

13 yaşındayım ve gelecek kaygım var, evet 13 yaşında gelecek kaygım var. (Pek şaşırtıcı gelmedi değil mi?) 5-6 kişilik arkadaş grubum dağıldı, daha yeni sosyalleşmeye cesaret edebiliyorum. Tek bir hobim vardı o da oyunlar, mecburen bırakmak zorundayım galiba çünkü bu berbat ekonomide hepsi çok pahalı. Bir oyuna 300₺ veremem. 8. sınıfa geçiyorum, 10-11 aylık 7. sınıfın yorgunluğunu atabilmek için sadece 15 günüm var, dershanem 16 Ağustos'ta başlıyor. 2 Temmuz'da okullar kapanıyor ve 1 ayda telafi eğitimi var. Onca yorgunluğu üstümden 15 günde atacağım diye düşünüyordum fakat bunun bir de 7. sınıf tekrarı var. Eğitim bakanımıza çocukluğumuzu bitirmek çok kolay geliyor herhalde.

"Bunlar dert mi? Büyüyünce göreceksin." derseniz, farkındayım. Büyüdüğümde daha da zorlaşacak fakat ben 5. sınıftan beri pek mutlu değilim (Nedeni berbat hocalarım.). Üniversite okuyup belki de işsiz kalacağım ve o kadar okumam boşa gidecek. Sayfalarca ödeve bir şey demiyorum zaten, hepiniz yaşıyorsunuz.

Katılıyorum dostum

Bu senaryodaki en düşük pay hocaların. Büyük payı söylemeye gerek yok, malum. Ülkenin ve gençliğin halini görüyorsun. Hatta kendin deneyimliyorsun. İlerideki seçimlerine bu yönde karar ver. Hiç bir şekilde onların seni kandırmalarına izin verme. Bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız.

Bu senaryodaki en düşük pay hocaların. Büyük payı söylemeye gerek yok, malum. Ülkenin ve gençliğin halini görüyorsun. Hatta kendin deneyimliyorsun. İlerideki seçimlerine bu yönde karar ver. hiçbir şekilde onların seni kandırmalarına izin verme. Bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız.

Sıkıldık artık. Bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldi.

Bu senaryodaki en düşük pay hocaların. Büyük payı söylemeye gerek yok, malum. Ülkenin ve gençliğin halini görüyorsun. Hatta kendin deneyimliyorsun. İlerideki seçimlerine bu yönde karar ver. hiçbir şekilde onların seni kandırmalarına izin verme. Bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız.

Kurtaracağın zaman söyle güzel ülkemden kaçacağım.

Bu senaryodaki en düşük pay hocaların. Büyük payı söylemeye gerek yok, malum. Ülkenin ve gençliğin halini görüyorsun. Hatta kendin deneyimliyorsun. İlerideki seçimlerine bu yönde karar ver. Hiç bir şekilde onların seni kandırmalarına izin verme. Bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız.
2 ayağı da çukursa olan bi' ülkeyi kurtarmak çok zor. Oy falan vermeyeceğim ben, kime oy verirsem vereyim düzelecek gibi değil ülke.

Geri
Yukarı