İçinde virüs barındıran .dll dosyasının içindeki virüs nasıl silinir?

Lord345

Femtopat
Daha fazla  
Elimde bir oyunun hilesi için .dll uzantılı bir virüslü dosya var ve benim bu dosyayı kullanmam lazım dosyanın içindeki virüsü nasıl silerim? Aklıma sanal makine oluşturup orada kullanmak geldi fakat sanal makineyi oluşturduğumda çok fazla bellek yediği için direk sildim. Bu virüslü hileyi nasıl zarar gelmeden kullanabilirim? Ek Not : Hileyi kullananlar memnun ve bir sorunla karşılaşmamış.

İsteyene VirusTotal linki:

Son düzenleme:
Elimde bir oyunun hilesi için .dll uzantılı bir virüslü dosya var ve benim bu dosyayı kullanmam lazım dosyanın içindeki virüsü nasıl silerim? Aklıma sanal makine oluşturup orada kullanmak geldi fakat sanal makineyi oluşturduğumda çok fazla bellek yediği için direk sildim. Bu virüslü hileyi nasıl zarar gelmeden kullanabilirim?

Antivirüs ile taratsan DLL dosyasınıda siler sanırım öyle bir şey yok içinden ayırıp kullanmak.

Elimde bir oyunun hilesi için .dll uzantılı bir virüslü dosya var ve benim bu dosyayı kullanmam lazım dosyanın içindeki virüsü nasıl silerim? Aklıma sanal makine oluşturup orada kullanmak geldi fakat sanal makineyi oluşturduğumda çok fazla bellek yediği için direk sildim. Bu virüslü hileyi nasıl zarar gelmeden kullanabilirim?

Bazı hileler virüslü gibi algılanıyor virüsün tehdit seviyesine bakın Defender'dan diğer türlü virüsü ayıtlama gibi bir olay bilmiyorum.

Hocam belgelerin birini al diğerlerini kullan olayı olmaz maalesef. İndirdiğiniz programda virüs varsa kullanmayın. Eğer virüs çıkarsa tamamını silmeniz en sağlıklısı olur çünkü o virüs diğer belgelere de praça parça gizlenmiş olabilir. En temizi Malwarebytes ile tarayın.

İçerdiği kodlardan olabilir. ShellExecute ve lock file gibi tehlikeli olabilecek kodları barındırıyor.
Yine de uzak durun siz.

Yeni konular

Geri
Yukarı