İçinde Windows kurulu disk normal depolama için kullanılabilir mi?

bilalsds

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6800XT İ5-12600 16 GB 3200 RAM 750W PSU H610M
Yeni bilgisayar aldım ve depolamaya önem vermedim :)
256 M.2 SSD var ama bana yetmez yeterde ileride yetmeyebilir.
O yüzden eski HDD'yi bağlasam içindeki işletim sisteminden dolayı kullanamam diye düşünüyorum.
Acaba kullanılırmı.

Bir de eski HDD'min içindeki oyunlarımın silinmemesi gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'ni ana karta bağlayıp PC'yi çalıştırdığında hangi işletim sistemini kullanmanı istediğin bir menü karşına çıkmazsa o HDD'yi depolama amaçlı kullanabilirsin. Ama önerim ondaki Windows'u silmen. Bir şekilde oyunları yedekleyip HDD'yi de formatlayabilirsin.

Yeni bilgisayar aldım ve depolamaya önem vermedim :)
256 M.2 SSD var ama bana yetmez yeterde ileride yetmeyebilir.
O yüzden eski HDD'yi bağlasam içindeki işletim sisteminden dolayı kullanamam diye düşünüyorum.
Acaba kullanılırmı.

Bir de eski HDD'min içindeki oyunlarımın silinmemesi gerek.

Eğer ki HDD'yi USB arabirimine çevirip kullanırsan istediğin zaman tak çıkar yapabilirsin ve de bilgisayarı açarken çıkartıp @KafadanKontak arkadaşımızın da dediği gibi işletim sistemi seçme mevzusu ile de uğraşmamış olursun.

yok onu biostan ayarlarım sıkıntı yok sadece kullanabilsem iyi olur .
birde yedekleyemem çünkü gta 5 ets 2 pubg mobile gibi oyunlar var içinde
HDD'ni ana karta bağlayıp PC'yi çalıştırdığında hangi işletim sistemini kullanmanı istediğin bir menü karşına çıkmazsa o HDD'yi depolama amaçlı kullanabilirsin. Ama önerim ondaki Windows'u silmen. Bir şekilde oyunları yedekleyip HDD'yi de formatlayabilirsin

yok onu biostan ayarlarım sıkıntı yok sadece kullanabilsem iyi olur .
birde yedekleyemem çünkü gta 5 ets 2 pubg mobile gibi oyunlar var içinde
Bu oyunların Setup'ları mı yoksa oyun dosyaları mı var? Sanırım yeniden kurman gerekecek. Çünkü tekrar oyunu kurmak istediğinde oyunun kurulacağı klasöre ya dosyaları taşıman ya da var olan dosyalarının konumunu yükleme yeri olarak seçmen lazım ama yine de en sağlıklısı temiz kurmak.

Geri
Yukarı