İçinde yaşadığımız dünya hakikaten gerçek mi?

Yalnız onlar psikolojik bir hastalık geçiriyorlar şimdi buna da göreceli deme onlar kendi kafasında kuruyorlar bunun sahte olduğunu genel olarak aklı başında herkes bilir.
Bir yakınını kaybetmiş ve kabullenemiyor diyelim. Kaybettiği kişinin sürekli onu izlediğini ve gördüğünü düşünen birisi için sence fiziksel anlamda onu kaybetmesi, onu gerçekten kaybettiği anlamına mı gelir peki? Ya da o kişi yanında olmayınca hiç olmamış gibi devam mı eder? Dediğim gibi nasıl algıladığınla ilgili basit bir konu değil. Böyle düşünen herkes psikolojik bir rahatsızlık geçirmiyor.

Bir yakınını kaybetmiş ve kabullenemiyor diyelim. Kaybettiği kişinin sürekli onu izlediğini ve gördüğünü düşünen birisi için sence fiziksel anlamda onu kaybetmesi, onu gerçekten kaybettiği anlamına mı gelir peki? Ya da o kişi yanında olmayınca hiç olmamış gibi devam mı eder? Dediğim gibi nasıl algıladığınla ilgili basit bir konu değil. Böyle düşünen herkes psikolojik bir rahatsızlık geçirmiyor.

Bence psikolojik genel olarak da böyle olacağını düşünüyorum söylediğiniz şeyin gerçeklik payı yok olmayan birini var olduğunu hissetmek bence kaçıkca.
Bu göreceliden çok farklı bir şey.

Gerçek nedir ne değildir bilemeyiz. Sonuçta çevremizde gördüğümüz her şey kendi beynimizin içinde oluşuyor. Tamamen kendi beynimizin bir yorumu. Yoksa dış dünya algıladığımızdan farklı zaten.

Yaşadığımız yer gerçek te, ben dünyadan milyarlarca ışık yılı uzak olan gezegenleri, uzaylıların falan çok merak ediyorum.

Geri
Yukarı