İçinizde boşluk hissi oluşturan animeler

Kesinlike Naruto diyebilirim. Uzun animelerin kendine bağlaması dışında çok iyi müzikler, karakter gelişimleri, dünyaya göndermeler filan etkisinden uzun süre çıkaramamıştı. Halen ara sıra bazı sahnelerini izler ve müziklerini dinlerim.
Boruto animesini pek önermiyorum. Naruto o güzel müziklerine göre temaya uygun olmayan müzikler, karakter gelişimi kötü ve ana karakter çocuktan çok, manga yazarın felsefi düşüncelerini aktaran bir çizimden ibaret.

Ben ilk kez Darling in the Franxx'ı bitirdiğimde bu hissi yaşamıştım. Sizin içinizde boşluk hissi oluşturan animeler var mı?

Boruto'ya çöp diyorlardı? Tabi ki siz beğenebilirsiniz ama Naruto animesini uzatmak için yapmışlar gibi sanki.

Neredeyse 1 sene sonra cevap vereyim :D
aga boruto ilk kısımlar bayağı bir çöp o doğru ama şimdi 2 saatimi ayıtıp borutoyu eleştirdiğim bir metin atacağım.
Her boktan büyü çıkan, önüne gelenin ninja olduğu, herkesin tanrı gibi olduğu bu animedeki baş karakterimiz sarada, mitsuki değil isimden mütevellit boruto.
Gavat zaten baş rol olduğundan dolayı +9 Full itemleri var, beyni var ama kullanamaıyor, zaten Naruto'nun çocuğu olduğundan dolayı da bir hayli güçlü, hızlı mı hızlı.
Naruto çocuk çocuğa karışmış, hokage olmuş ama kedi kılıklı narutomuz masadan kaldırmaz olmuş almış.
Para yatırım en op itemleri gidiyor, sasuke garibanımız Naruto'ya yetişirim diye Dost Kayaoğlu edasıyla oradan orada gide gide exp kasıyor ama o da biliyor olmayacağını, neyse bunları bir yana bırakırsak ikisi de işine o kadar kaptırmışki kendini ailevi ilişkileri yerlerde, hadi bak Naruto ile boruto gene az da olsa görüşüyorlar onu göz arda edebiliriz, ama sasuke ile sarada... Sara da küçüklüğünde belki 1 kere görmüştür onların durum çok vahim, bizim o kadar kaptırmışki.
Kebdini exp kasmaya saradayı sharinganlı görünlünce dungeon bossu sanıp bıçak çekmişti bu kadar iyi aile ilişkileri var sasukenin.
Bunlara bunu yaptıtıranlar animeye neler yapmaz tahmin edebilirsiniz bir onlarada göz atalım, bak Naruto rasenshurkeni 10-11 bölüm gibi bir sürede yaptı bir.
Heyecanı vardı onu yapacak göreceğiz düşman üzerinde deneyecek falan falan, bu velet 1 bölüm gibi bir sürede yaptı bunu, kakashi hani bunu herkes yapamazdı.
Ne oldu bunu yapmaya beinm ömrüm yetmez bunu herkes yapamaz odur budur ne değişti, bak tamam borutonunki narutonunki kadar güçlü olmuyor ama sonuta bir elementi.
Rasenganla birleştiriyor mu birleştiriyor, ve yaptığı tek bok bu da değil. Boruto baktiki bu çok güçsüz yeni bir skill daha açam, bu sefer ne yapıyor sizce?
Gidiyor kendine has bir rasengan üretiyor ve bunu sanırım 2 veya 3 bölümde yapıyor neyse bunu da bir köşeye attık, Naruto ile boruto vs atıyor.
Bu normal atabilirler. Ama abi boruto su stilimi ibliyordu bu tekntiğimi biliyordu ne ara öğrendi what the fuck geçen seferde yanlışlıkla görünmez rasengan.
Yapmıştı, ya editörler üşeniyor ya da kimse sorgulamaz deyip geçiyorlar, abi borutoda çok fazla mantıksızlık var bakın bir sahne vardı tam hatırlamıyorum ama zeplinle giderken ellerine füze vermişlerdi düşmanların birindede kılıç var diğerleri füze atıyor bu da gariban gariban bakıyor ben ne yapsam diye.

Aga sıkıyorlar uçak gidiyor, hadi boruto beyni var ama kullanamıyor tamam ama sarada, kızım sne kütürsün zekisin annenemi çektin anasını satayım.
Borutoda hiç mi güzel yer yok var abi, adamalar üşenmemiş birkaç güzel yerler koymuş, mesela momoshiki Ark'ı, ismi tam bu olmayabilir.
Bu momoshhiki abimiz kaguyanın uzaktan karabasıdır dünyaya kaguya nasıl bize ihanet ettin o diye geliyor sonra Naruto ve sasuke ile fight atıyorlar.

Naruto ile sasuke momoshiki bir güzel dövüyor, ulan içimin yağları eridi öyle güzel fightıki, onun dışında urashiki kısımları vardı sanırım orasıda.
Time travel arc oalrak geçiyor benim çok hoşuma giden bir kısımdır diyoki Urashiki'de kendiside kaguyanın uzaktan akrabasıdır neyse, diyoki urashiki.
Ben Naruto'ya dalarsam ağzıma sıçlarar momoshiki onu yapanlar bana neler yapmaz deyip geçmişe gidiyor bizimkilerde bir yöntemle geçmişe gidip durdurmayı deniyor.

Abi nasıl gidiyorlar diye sormayın illahabilmek istiyorum diyosanız eğer abi kaplumbağa ile zaman yolculuğu yapıyorlar herhalde kaplunbağa o kadar yavaşki zamanı geriye falan sarıyor neyse zamanda geriye gidince Naruto ve Jiraya'yı görüyoruz ki tekrar Jiraya'yı görmek çok güzel oldu, boruto jirayadan küçük bir eğitim falan alıyor.

Sonra urashiki ile fight atıyorlar falan falan ben mesela borutonun ilk bölümünde ilk kısımlarda ok hyplanmıştım ilk başlarda şey dedim bu nasıl kesecek borutoyu sonradan öğrendiki boruto ile kawakinin içinde tanrı varmış borutonun içinde momoshiki, kawkainin içinde ısshiki adında bir var bu konuya daha sonra deyineceğim, sonra abi bir 80 bölüm falan sonra kawkaiyi görüyoruz sonunda, kawkai cool kawaki güç- owww hayır kendisi güçlü değilmiş.
Karma'sı güçlüymüş nesye kawaki garou yu bir güzel ortadan 2'ye ayırıp siktikten sonra Naruto bunu eve götürüyor shikamaru zeki diyor ki kawa ajanıdır.

Bu hiçbir sebep yokken niye alıyorsun cevap. Niye olmasın tarzı bir şey. Neyse Kawaki'yi eve falan getiriyorlar boruto eve dönd- derken kawkaiyi görüyor.
Ve ışık hızında üstüne atlayıp sen ne arıyorsun burada falan diyor Naruto yukarıçekip 1, 2 bok diiyp borutoda yes papa deyip kawakiye 1, 2 cool söz söyleyip gel Ark olalım diyor kawaki de rage geçirip masayı uçuruyor sonra himawarinin vazosu ki himawari kim diyecekler olursa Naruto'nun kızı himawarinin vazosu kalmasın mı?

Kırılıyor vazosu sonra boruto sinirleniyor falan sonra birkaç olaylar oluyor bakın şimdi gene boruto ile Naruto fight atmaya gidiyorlar kawkai ve himawari izlemeye gidiyor.
Kawaki diyoki boruto LAN mal açsana Karma'yı ki bilmiyoki kawaki nasıl açıldığını bile bilmediğini ki artık Karma mevsunua dönersek kısaca o tanrının güçleri alıyorlar.
Ulan +9 itemler yewtmiyormuş gibi bir de admin itemi almış nabıyor bu Karma uzay zamanda geçit açıyor çakra falan çalıyor çakra emiyor falan falan.
Neyse kawkai diyoki o zaman bne yardım edeceğim sana diyor borutoda diyoki ok neyse Naruto bir güzel sıçıyor ağına borutonun.
Sonra kawaki ile boruto nabıyor sizce ninutsu emme eğitimi yapyıorlar derken Delta adında bir gavat dalmasn mı fight atıyorlar falan.
Abi sen narutosun himawariye bir şey olmasın diye üstüne atlıyon tamam ama niye kage bunshin yapmıyonda kawakinin kurtarmasını bekliyorsun bildiğin.
Buradan yazar senin kafanı skm sonra Naruto beyniin kullanıp rasenganı arkada Auto clicker ile AFK bırakıyor, neyse birkaç bölüm sonra jigen adında biriyle vs atıyorlar.
Jigendede kawakideki Karma var sıçıyor ağzına Naruto'nun gidiyor sonra sasuke gelip jigene uçan tekme atıyor farklı boyutta.

Nolacka boruto ile kawkai ye daha fazla yer açacak yazar gidiyor jigen boro ya diyoki şurada bodyguarlık yap boroda diyoki ok sonra bunlar gidiyor boro ile fight atıyorlar sarada chidori atıyor boruto ile kawaki güçlerini birleştirip rasengan yapıyor abi peki mitsuki nabıyor hiçbir şey mal mal bakıyor arada 1, 2 skil lfalan atıyor.
Herhalde bu fighta yaradığı tek düzgün şey panzehir alıp kawkai ile borutoyu iyileştirmesi sonra sarada chidori ile bunun çekirdeği yok ediyor sonra biizmki aot.
Tan fırlamış şekilde titana dönüşüyor boromuz sonra herkese stand barajı yapıyor bildiğin sonra Boruto'nun bilincini kaybettiğinde.
Olaya Momoshiki abimiz devreye giriyor ve boroyu tekliyor sonra Naruto'yu falan kurtarıyorlar işte animede devamı yok.
Ki okuduğundan şüpheliyim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse 1 sene sonra cevap vereyim :D
aga boruto ilk kısımlar bayağı bir çöp o doğru ama şimdi 2 saatimi ayıtıp borutoyu eleştirdiğim bir metin atacağım.
Her boktan büyü çıkan, önüne gelenin ninja olduğu, herkesin tanrı gibi olduğu bu animedeki baş karakterimiz sarada, mitsuki değil isimden mütevellit boruto.
Gavat zaten baş rol olduğundan dolayı +9 Full itemleri var, beyni var ama kullanamaıyor, zaten Naruto'nun çocuğu olduğundan dolayı da bir hayli güçlü, hızlımı hızlı,
Taşaklımı taş- ehem neyse biz konumuza geri dönelim. Naruto çocuk çocuğa karışmış, hokage olmuş ama kedi kılıklı narutomuz götünü masadan kaldırmaz olmuş almış
Para yatırım en op itemleri gidiyor, sasuke garibanımız Naruto'ya yetişirim diye Dost Kayaoğlu edasıyla oradan orada gide gide exp kasıyor ama oda biliyor bir bok
Olmayacağını, neyse bunları bir yana bırakırsak ikisi de işine o kadar kaptırmışki kendini ailevi ilişkileri yerlerde, hadi bak Naruto ile boruto gene az da olsa.
Görüşüyorlar onu göz arda edebiliriz, ama sasuke ile sarada... Sarada küçüklüğünde belki 1 kere görmüştür onların durum çok vahim, bizim piç o kadar kaptırmışki.
Kebdini exp kasmaya saradayı sharinganlı görünlünce dungeon bossu sanıp bıçak çekmişti buuuuuu kadarrrrrrrrrrrrrrrrr iyi aile ilişkileri var sasukenin.
Bunlara bunu yaptıtıranlar animeye neler yapmaz tahmin edebilirsiniz bir onlarada göz atalım, ulan bak Naruto rasenshurkeni 10-11 bölüm gibi bir sürede yaptı bir.
Heyecanı vardı onu yapacka göreceğiz düşman üzerinde deneyecek falan falan, bu velet 1 bölüm gibi bir sürede yaptı LAN bunu, LAN kakashi hani bunu herkes yapamazdı.
Ne oldu bunu yapmaya beinm ömrüm yetmez bunu herkes yapamaz odur budur ne değişti, bak tamam borutonunki narutonunki kadar güçlü olmuyor ama sonuta bir elementi
Rasenganla birleştiriyor mu birleştiriyor, ve yaptığı tek bok bu da değil amk. Boruto baktiki bu çok güçsüz yeni bir skill daha açam, bu sefer nabıyor sizce.
Gidiyor kendine has bir rasengan üretiyor ve bunu sanırım 2 veya 3 bölümde yapıyor neyse bunu da bir köşeye attık, Naruto ile boruto vs atıyor.
Bu noraml atabilirler. Ama abi LAN boruto su stilimi ibliyordu bu tekntiğimi biliyordu ne ara öğrendi what the fuck geçen seferde yanlışlıkla görünmez rasengan.
Yapmıştı, ya editörler üşeniyor ya da kimse sorgulamaz amk deyip geçiyorlar, abi borutoda çok fazla mantıksızlık var bakın bir sahne vardı tam hatırlamıyom ama.
Zeplinle giderken ellerine füze vermişlerdi düşmanların birindede kılıç var diğerleri füze atıyor bu da gariban gariban bakıyor ben ne bok yapsam diye
Aga sıkyıorlar uçak yarra yiyio hadi boruto beyni var ama kullanamıyor tamam ama sarada, kızım sne kütürsün zekisin annenemi çektin anasını satayım.
Borutoda hiç mi güzel yer yok var abi, adamalr üşenmemiş birkaç güzle yerler koymuş, mesela momoshiki Ark'ı, ismi tam bu olmayabilir.
Bu momoshhiki abimiz kaguyanın uzaktan karabasıdır dünyaya kaguya nasıl bize iyabnet ettin oç diye gelip anasını sikmeye geliyor sonra Naruto ve sasuke ile
Fight atıyorlar Naruto ile sasuke momoshiki bir güzel dövüyor, ulan içimin yağları eridi öyle güzel fightıki, onun dışında urashiki kısımları vardı sanırım orasıda
Time travel arc oalrak geçiyor benim çok hoşuma giden bir kısımdır diyoki Urashiki'de kendiside kaguyanın uzaktan akrabasıdır neyse, diyoki urashiki.
Ben Naruto'ya dalarsam ağzıma sıçlarar momoshiki onu yapanlar bana neler yapmaz deyip geçmişe gidiyor bizimkilerde bir yöntemle geçmişe gidip durdurmayı deniyor.
Abi nasıl gidiyorlar diye sormayın illahabilmek istiyorum diyosanız eğer abi kağlunbağa ile zaman yolculuğu yapıyorlar herhalde kaplunbağa o kadar yavaşki zamanı.
Geriye falan sarıyor neyse zamadna geriye gidince Naruto ve Jiraya'yı görüyoruz ki tekrar Jiraya'yı görmek çok güzel oldu, boruto jirayadan küçük bir eğitim falan alıyor.
Sonra urashiki ile fight atıyorlar falan falan ben mesela borutonun ilk bölümünde ilk kısımlarda ok hyplanmıştım ilk başlarda şey dedim bu gavat.
Mal nasıl kesecek borutoyu sonradan öğrendiki boruto ile kawakinin içinde tanrı varmış borutonun içinde momoshiki, kawkainin içinde ısshiki adında bir gavat var bu.
Konuya daha sonra deyineceğim, sonra abi bir 80 bölüm falan sonra kawkaiyi görüyoruz sonunda, kawkai cool kawaki güç- owww hayır kendisi güçlü değilmiş.
Karma'sı güçlüymüş nesye kawaki garou yu bir güzel ortadan 2'ye ayırıp siktikten sonra Naruto bunu eve götürüyor shikamaru zeki diyoku amk gerizekalısı kawa ajanıdır.
Bu hiçbir sebep yokken niye alıyorsun cevap. Niye olmasın tarzı bir şey. Neyse Kawaki'yi eve falan getiriyorlar boruto eve dönd- derken göt gibi kalyıo kawkaiyi görüyor.
Ve ışık hızında üstüne atlayıp LAN piç sen ne arıyon burada falan diyor Naruto yukarıçekip 1, 2 bok diiyp borutoda yes papa deyip kawakiye 1, 2 cool söz söyleyip.
Gel Ark olak diyor kawakide rage geçirip masayı uçuruyor sonra himawarinin vazosu ki himawari kim diyecekler olursa Naruto'nun kızı himawarinin vazosu kalmasınmı.
Kırılıyor vazosu sonra boruto sinirleniyor falan sonra birkaç olaylar oluyor bakın şimdi gene boruto ile Naruto fight atmaya gidiyorlar kawkai ve himawari izlemeye gidiyor.
Kawaki diyoki boruto LAN mal açsana Karma'yı ki bilmiyoki kawaki nasıl açıldığını bile bilmediğini ki artık Karma mevsunua dönersek kısaca o tanrının güçleri alıyorlar.
Ulan +9 itemler yewtmiyormuş gibi bir de admin itemi almış piç nabıyor bu Karma uzay zamanda geçit açıyor çakra falan çalıyor çakra emiyor falan falan.
Neyse kawkai diyoki o zaman bne yardım edeceğim sana diyor borutoda diyoki ok neyse Naruto bir güzel sıçıyor ağına borutonun
Sonra kawaki ile boruto nabıyor sizce ninutsu emme eğitimi yapyıorlar derken Delta adında bir gavat dalmasn mı fight atıyorlar falan.
Abi sen narutosun himawariye bir şey olmasın diye üstüne atlıyon tamam ama niye kage bunshin yapmıyonda kawakinin kurtarmasını bekliyorsun bildiğin.
Buradan yazar senin kafanı skm sonra Naruto beyniin kullanıp rasenganı arkada Auto clicker ile AFK bırakıyor, neyse birkaç bölüm sonra jigen adında biriyle vs atıyorlar.
Jigendede kawakideki Karma var sıçıyor ağzına Naruto'nun gidiyor sonra sasuke gelip jigene uçan tekme atıyor farklı boyutta.
Ulan siz 720 bölümlük karakterlersiniz 1 tane gavatamı yeniliyonuz LAN sasuke götü kurtarıyor ama Naruto nanay
Nolacka boruto ile kawkai ye daha fazla yer açacak yazar gidiyor jigen boro ya diyoki sg şurada bodyguarlık yap boroda diyoki ok sonra bunlar gidiyor boro ile fight.
Atıyorlar sarada chidori atıyor boruto ile kawaki güçlerini birleştirip rasengan yapıyor abi peki mitsuki nabıyor hiçbir şey mal mal bakıyor arada 1, 2 skil lfalan atıyor.
Herhalde bu fighta yaradığı tek düzgün şey panzehir alıp kawkai ile borutoyu iyileştirmesi sonra sarada chidori ile bunun çekirdeği yok ediyor sonra biizmki aot
Tan fırlamış şekilde titana dönüşüyor boromuz sonra herkese stand barajı yapıyor bildiğin sonra boruto'nun bilincini kaybettiğinde.
Olaya Momoshiki abimiz devreye giriyor ve boroyu tekliyor sonra Naruto'yu falan kurtarıyorlar işte animede devamı yoğ.
ki okuduğundan şüpheliyim
:D
Bu yazdığınız yazı eleştiri sayılır mı bilmiyorum ama resmen animeden örnekler vererek yazdığınız bir özetimsi bir şey olmuş. Ayrıca içerisinde bir sürü spolider barındırıyor. Her animeyi bu jargonla eleştirsek iyi anime çıkmaz. Bence yazınızı daha iyi hale getirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı