İçki içenler neden içki içiyor?

Benim dolabımda her zaman bira bulunur. Tadını seviyorum. Cumartesi-Pazar günleri öğlen bir bira açarım kitabımı okurum, oyunumu oynarım, müziğimi dinlerim. Öyle 5-6 birayı 1-2 saatte içmenin bir mantığı yok. Nasıl bir oturuşta 3-4 litre kola içmiyorsan bira da içmezsin. 2.nci biramı içtikten sonra devamını getirmem. Eğer getiriyorsam ya oynadığım oyundan keyif almışımdır ya da izlediğim filmden keyif almışımdır. Ama asla 3ten sonrası olmaz. O 3 birayı da 3 saatte içmişimdir. Bira harici bazen mesaiden sonra tadımlık viski içerim. Onda da sadece Gentleman Jack. Sek, buzsuz, 1 veya 2 duble. Yanında da badem yerim. Rakı sevmem mesela. Rakı seven insanları da anlamam. Rakının kokusunu bile sevmem. Ha ortam olur eşlik ederim. Eğer bu gece eğleneyim, dağıtayım diyorsam sek votka shot içerim. Yanında dilimlenmiş yeşil elmayla beraber. Eğer elma yoksa kokteyllere bakarım. Bazen arkadaşlarımla önemli gün vs. gibi kutlama olduğunda gerçekten abartarak içeriz. Sırf arkadaşlarım içiyor diye o kadar içerim. Yoksa benim için tadını sevdiğim için içmek evvela gelir. Kafam bozuk, canım sıkkınken, sinirliyken içmem. Alkol bu gibi durumlarda insanı bambaşka yerlere götürür çünkü. Kısacası ben keyif aldığım için içiyorum. İçmek için değil.

Rakı ağır bir içki. Mezesi geniş olmalı. Hafif içki 2-3 bira veya bir iki kadeh votka olabilir. Rakı ya her ne kadar meze yapsan bile çok içilen kolay bir içki olduğu için karaciğeri gerektiğinden fazla zorlamaya gerek yok. Bir kişi alkolün her haliyle sarhoş olur. Alkol alkoldür.

Fazla ve sürekli içen birisi değilim. Güzel bir ortam olursa içiyorum sadece. Meze ile en iyi giden içki rakı olduğu için rakı tercih ediyorum. Diğerlerini sek içmeyi tercih ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı