İçki içenler neden içki içiyor?

Ben agalarla içmeyi seviyorum. Rakı sofrasında muhabbet iyi oluyor.

Rakı ağır bir içki. Mezesi geniş olmalı. Hafif içki 2-3 bira veya bir iki kadeh votka olabilir. Rakı ya her ne kadar meze yapsan bile çok içilen kolay bir içki olduğu için karaciğeri gerektiğinden fazla zorlamaya gerek yok. Bir kişi alkolün her haliyle sarhoş olur. Alkol alkoldür.

Ha tabii 1 Eylül'den beri içmiyordum. Yılbaşında içtim biraz. Perişan oldum. Uzun bir süre ara. 😀

Vah vah kıyamam.:D
Benim alkole toleransım çok düşük düzenli içtiğim zamanlarda bile. Yılbaşında da 5 bira yanına tekila içtik bir kaç shot. Shot bardakları normalden büyük dedim dinletemedim kimseye. Ertesi iki gün boyunca kendime anca geldim. Baş ağrısından öldüm. 😶

Rakı içerim ve bunun için özel bir sofra hazırlarım. Hem içmekten keyif alırım, hem yemekten, hem hafif sarhoşluktan, hem açtığım müzikten. İçmeyi biliyorsanız kötü bir şey değil.

Benim alkole toleransım çok düşük düzenli içtiğim zamanlarda bile. Yılbaşında da 5 bira yanına tekila içtik birkaç shot. Shot bardakları normalden büyük dedim dinletemedim kimseye. Ertesi iki gün boyunca kendime anca geldim. Baş ağrısından öldüm. 😶

Alkolü çok içmen bunun bira veya viski olması önemli değil. Alkol çok alırsan baş ağrısı olur. Çok içmek için alkol içilmez. Kustuktan sonra ertesi gün kendine gelmedikten sonra ne aldın o alkolden. Vücudu neden zorluyorsunuz. Neden o karaciğerin temizleyeceğinden fazla alkol veriyorsunuz vücuda. Yazık günah değil mi sana. Çektiklerine. Ya alkol komasına girsen. Alkolün en güzeli kaliteli ve kontorollü olanıdır.

Alkolü çok içmen bunun bira veya viski olması önemli değil. Alkol çok alırsan baş ağrısı olur. Çok içmek için alkol içilmez. Kustuktan sonra ertesi gün kendine gelmedikten sonra ne aldın o alkolden. Vücudu neden zorluyorsunuz. Neden o karaciğerin temizleyeceğinden fazla alkol veriyorsunuz vücuda. Yazık günah değil mi sana. Çektiklerine. Ya alkol komasına girsen. Alkolün en güzeli kaliteli ve kontorollü olanıdır.
Komaya sokacak kadar içtiğim zaman çok oldu. Komaya girilebilecegini dusunmeden bile. Dediğin gibi çok sakat işler.
Yukarıda anlattığım mevzu ayakta duramicak kadar da sarhoş değildim zaten. Kör kütük olmadik çünkü 5-6 saate yayılıp yemek eşliğinde içmiştik.
O değilde kök birası derler, siyah bira. Türkiye'de bunu yapan yerler yok mu? Yurtdışı gezilerimde deli gibi iciyordum, tadi muazzam olanlar var. Turkiyede bir guiness var galiba ama kötü.

Komaya sokacak kadar içtiğim zaman çok oldu. Komaya girilebilecegini dusunmeden bile. Dediğin gibi çok sakat işler.
Yukarıda anlattığım mevzu ayakta duramacak kadar da sarhoş değildim zaten. Kör kütük olmadik çünkü 5-6 saate yayılıp yemek eşliğinde içmiştik.
O değil de kök birası derler, siyah bira. Türkiye'de bunu yapan yerler yok mu? Yurt dışı gezilerimde deli gibi iciyordum, tadi muazzam olanlar var. Türkiye'de bir guiness var galiba ama kötü.

Fazla içmek yıllar sonra seni üzer. Kendine kötü davranmanın bir bedeli var. Kök birası nedir o kadar fantezi aramadım bu hayatta. Bir manita 3-5 bira felsefiyle yaşadım.:D geriye kalan yazın beni aşıyor.:D

En başta sadece "bilimsel" amaçlı içmiştim; nasıl bir şey olduğunu öğrenince kutlama ve kafa dağıtma amaçlı içmenin de mantıklı olduğu kanısına vardım. Çakırkeyif olmak epey iyi ve başka şekilde elde edilemeyecek özel bir his; birkaç saat boyunca kafanıza hiçbir şey takmıyorsunuz, her şey normalden daha komik geliyor. Ayrıca normalde kolaylıkla yapacağınız işleri yapmakta zorlanıyorsunuz, bu da beyne "Hmm, bunu ilk kez yapıyor olmalıyım ki bu kadar zorlanıyorum, yani bu özel bir an" sinyalleri göndererek tatmin hissetmenizi sağlıyor. En azından benim için hep böyle oldu.

Bira (ve genel olarak hiç kafa yapmayan içkiler) bana mantıksız bir para israfı olarak geliyor. Kafa yapan içkilerin de fazlası israf; çakırkeyifin üstüne çıkmak bana işkence gibi geliyor. Çakırkeyif olmanın üstüne olumlu hiçbir şey eklemiyor ve baş ağrısı gibi iğrenç yan etkiler ekliyor. Ayrıca keşke belirtme gereği duymasaydım ama her şey gibi içkinin de bağımlılığı hayatınızın her açısına çok zararlı.

Bir masa kuracaksın. Rakı masası. Mezelerin de olacak. Arkada bergen, güllü, tüdanya, cengiz kurtoğlu, Müslüm Gürses, ferdi Tayfur, ümit besen, arif susam falan. Yanında en yakın dostun hadi en yakın 2 dostun. Fazla olunca suyu çıkıyor. Dertleşeceksin. Anlatacaksın, dinleyeceksin. Bana dayım derdi. "kimin ne olduğu rakı masasında öğrenilir."

Yeni konular

Geri
Yukarı