İçki içenler neden içki içiyor?

Yıllardır içerim ortaokulda başladım. Ortaokulda heves gösteriş için, lisede muhabbet, dert keder, kız meseleleri için. Şu anda da tamamen keyif aldığım için içiyorum. İleride de büyük ihtimal geçmişe özlemden içerim. Bokunu çıkartmadıkça ve triplere girmedikçe içmenin güzel olduğunu düşünüyorum. Tabii +18 arkadaşlar için bu öneri :D 5-6 bira çekip oyun oynamak gibisi yok.
2. Berkehan Çepni vakası.

İlk defa içiyorsanız tadı kötü gelebilir. İçtiğiniz içkinin tadını sevmeyebilirsiniz. Sarhoş olmak icin içmek mantıklı degil. O tip insanlarla içmek istemem. Çakırkeyif olmak icin içilebilir.

Manitalarla güzel gidiyor. Geriye kalan yorumlar için eşantiyon bira dağıtmak isterdim ama zam geldi.:D

Ayda en az 4 5 kez tek başıma takıldığım şarap günüm var.

Benim içme sebebim şarabın uygun yemeklerle tüketildiğinde tadının güzelleşmesi, yenilen yemeğin bile tadını güzelleştirmesi. Üstelik kırmızı şarabın insanı gerçekten rahatlattığı gerçeği de var, bilimsel olarak da bir kaç makale bulmak mümkün.

Arkaya müziğimi açarım, genellikle ambiyans sesli yumuşak piyano müzikleri tercih ediyorum, bu linkteki gibi.

Yıllardır müşterisi olduğum bir peynircim var, tam yağlı beyaz peynir alırım hep, üzerine kekik, zeytin yağı ve biraz çörek otu koyarım, yanına da chamlija cabernet sauvignon aldım, şu sıralar beni inanılmaz tatmin ediyor tadı. Daha sonra yine kırmızı şarapta marine ettiğim dana antrikotu da iyi pişmiş olmak üzere pişiririm, arkada müziğim olur, tek başıma otururum evimde.

Alkolle aram çok iyidir, direncim çok yüksektir o yüzden hiçbir zaman dağıtmam, çakır keyif bile çok zor olurum ama normal bir günümde oturup bira, vodka, rakı, şampanya gibi şeyler tüketmem, sevmem de zaten. Bazen viski de alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı