Corsair iCUE 465X Kasaya sıvı soğutma takma

Aslında diğer geleneksel takma şekli yanlış, doğrusu budur. Yani sorun olur mu sorusunu bu montaj şekli haketmiyor üst tarafa takanlar sorsun sorun olur mu olmaz mı diye :D. Sonuca gelirsek, bu tamamen doğru ve olması gereken, markaların önerdiği montaj şeklidir. Dışarı ön taraftan serin havayı alıp kasaya radyatörden geçirip yollaması gerekir. Böyle yapmayan varsa yapsın 4-5 derece civarı bütün parçalar serin çalışıyor.

Aslında diğer geleneksel takma şekli yanlış, doğrusu budur. Yani sorun olur mu sorusunu bu montaj şekli haketmiyor üst tarafa takanlar sorsun sorun olur mu olmaz mı diye :D. Sonuca gelirsek, bu tamamen doğru ve olması gereken, markaların önerdiği montaj şeklidir. Dışarı ön taraftan serin havayı alıp kasaya radyatörden geçirip yollaması gerekir. Böyle yapmayan varsa yapsın 4-5 derece civarı bütün parçalar serin çalışıyor.

Aklımdaki diğer soru ise radyatörün sıcaklığı bu şekilde içeriye girmiş olmuyor mu?

Aklımdaki diğer soru ise radyatörün sıcaklığı bu şekilde içeriye girmiş olmuyor mu?
Hayır, radyatördeki sıvı taş çatlasın 33 derece oluyor en ağır şartlarda ve en ağır testlerde bile. (360MM için örnek veriyorum.) Ama kasa içi sıcaklığı kat kat fazla. Yani kasanın içindeki sıcaklığı radyatöre vermek tamamen gereksiz ve mantıksız bir harakettir. Neden bu kadar yaygın kullanılıyor ve neden yanlış olan öneriliyor bilmiyorum ama olay bu kadar basit.

Hayır, radyatördeki sıvı taş çatlasın 33 derece oluyor en ağır şartlarda ve en ağır testlerde bile. (360mm için örnek veriyorum.) ama kasa içi sıcaklığı kat kat fazla. Yani kasanın içindeki sıcaklığı radyatöre vermek tamamen gereksiz ve mantıksız bir harekettir. Neden bu kadar yaygın kullanılıyor ve neden yanlış olan öneriliyor bilmiyorum ama olay bu kadar basit.

Hem önde hem de üstte kullandım. Bir fark olmadı açıkçası. Önden doğru düzgün hava sağlandığında zaten üstte bile olsa önde takın ile aynı değerleri veriyor.
Radyatör'ün hem önüne hem de arkasına takılırsa eğer ön tarafta evet fark olur daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı